Як перепризначити букву диска.

Щоб комп'ютерні програми могли знаходити зберігаються на різних носіях файли, операційна система створює спеціальну структуру - дерево каталогів, яке починається з кореневої директорії. В кожному комп'ютері кореневих директорій кілька (по одній на кожен диск), а розрізняються вони присвоєними буквами англійського алфавіту - їх на свій вибір призначає операційна система при своїй інсталяції або додаванні кожного нового диска. Користувач може змінити вибір системи за допомогою вбудованих елементів управління ОС.
Вам знадобиться
  • ОС Windows.
Інструкція
1
Використовуйте оснащення "Керування дисками" операційної системи Windows для зміни букви фізичної або віртуального диска на будь-якому носії комп'ютера. Щоб викликати її на екран можна скористатися контекстним меню ярлика «Мій комп'ютер» (версія Windows XP і більш ранні) або «Комп'ютер» (Windows 7 і Vista). Клацніть по іконці правою кнопкою миші і виберіть у меню команду «Керування комп'ютером» або «Управління» (залежно від версії). Якщо на вашому робочому столі немає такого ярлика, виконайте цю ж операцію з аналогічним пунктом у головному меню ОС.
2
Після появи на екрані вікна «Керування комп'ютером» знайдіть у лівій колонці розділ «Сховище» і виділіть в ньому пункт "Керування дисками". ОС просканує всі підключені пристрої зберігання інформації і складе список дисків - він буде представлений у форматі таблиці у верхній частині правої панелі вікна і продубльований схемою в нижній частині.
3
Запустити окреме вікно з такою таблицею можна і через «Панель управління». Для цього розкрийте головне меню і запустіть панель, вибравши відповідний пункт. Потім клікніть по посиланню «Система і безпека», а в розділі «Адміністрування» наступної сторінки активуйте посилання «Створення та форматування розділів жорсткого диска».
4
Розкрийте контекстне меню потрібного диска - клікніть правою кнопкою миші його рядок у таблиці або прямокутник у схемі. У списку команд виберіть «Змінити букву диска або шлях до диска», а у вікні, натисніть кнопку «Змінити» - відкриється ще одне вікно.
5
Навпроти напису «Призначити букву диска (AZ)» розміщений випадаючий список з перерахуванням вільних зараз букв - розкрийте його і виберіть потрібну. Потім натисніть OK і підтвердіть команду натисканням кнопки «Так» у діалоговому вікні. На цьому процедура буде завершена, буква диска зміниться.