Як перевозити лижі в літаку.

Якщо ви відправляєтеся на гірськолижний курорт на літаку і берете з собою лижі, ймовірно, вас хвилює питання про їх транспортуванні. Важливо знати, як правильно упакувати їх і здати в багаж, чи буде це коштувати додаткових грошей.
Вам знадобиться
  • Міцний чохол для лиж.
Інструкція
1
Більшість людей хвилюється, що лижі через свою довжини є негабаритним багажем і труднощі з ними виникнуть саме з цієї причини. Але такі побоювання марні. Перевізників, за рідкісним винятком, турбує не розмір багажу, а його вага. Лижі - це ще не найдовший вид багажу, який пасажири намагаються перевозити. Тому подбайте про те, щоб загальна вага сумок разом з лижами не перевищував норми.
2
Як правило, норми безкоштовного провозу багажу мало відрізняються у різних авіакомпаній. Якщо ви летите економічним класом, швидше за все, вам буде дозволено провезти 20-25 кг багажу. Для пасажирів першого або бізнес класів норма збільшується до 30-40 кг. Бувають бюджетні авіакомпанії, які взагалі не включають у вартість квитка безкоштовний провіз багажу, за нього потрібно окремо доплачувати. Уточніть цей момент заздалегідь.
3
Якщо в загальній сумі за вагою речі, які у вас собою, перевищують встановлену норму, за це буде потрібно доплатити. Деякі авіакомпанії дотримуються правил, що якщо до складу багажу входять лижі та інші спортивні приналежності, в разі переваги весь спортінвентар оцінюється в 3 кг. Але так буває не завжди. Можливо, що за кожен зайвий кілограм з вас візьмуть певну плату. Можна спробувати «обхитрити» перевірку: укласти важкі речі в ручну поклажу і пронести її в салон літака. Головне - брати з собою тільки ті речі, які не заборонені до перевезення в салоні. Ручну поклажу зазвичай не зважують. В цьому способі немає нічого протизаконного.
4
Лижі, які ви збираєтеся перевозити в літаку, слід добре упакувати. Для цього найкраще купити спеціальний лижний чохол, причому, краще вибирати той, що міцніше. Лямки і ручки повинні бути прилаштовані до нього на совість. Справа в тому, що робітники аеропорту зазвичай не церемоняться з багажем, так що слабкі кріплення швидко відірвуться. Сам чохол теж може пошкодитися від такого звернення, тому беріть міцний і якісний.
5
Укладаючи лижі, надійно скріпіть їх разом. Перемотайте так, щоб вони не терлися один об одного, інакше гострий кант однієї лижі може пошкодити поверхню іншої.
Зверніть увагу
Співробітники безпеки аеропорту можуть перешкодити тому, щоб ви з лижами пройшли в будівлю аеровокзалу. Вони можуть зажадати сплатити мито за негабаритний багаж, навіть якщо авіакомпанія його таким не порахує. В цьому випадку у вас два варіанти: 1) сплатити мито, а потім зажадати її повернення у авіакомпанії, пред'явивши квитанцію; 2) попросити покликати представника авіакомпанії, щоб він дозволив непорозуміння. Можна також спробувати взяти з собою роздруківку правил перевізника і показати її, але такий спосіб інформування служб безпеки не завжди ефективний.
Корисна порада
На всякий випадок обов'язково з'ясуйте правила транспортування лиж, яких дотримується ваша авіакомпанія. Це допоможе уникнути можливих непорозумінь.