Як платити банківською картою.

Банківські кредитні та дебетові картки є зручним засобом оплати, їх приймають у багатьох магазинах. Крім того, по них можна здійснювати покупки в інтернеті. Знаючи основні правила користування карткою, ви зможете швидко і безпечно оплачувати покупки.
Інструкція
1
Оплачувати покупки та послуги карткою дуже просто. Прийшовши в магазин, переконайтеся, що він приймає до оплати банківські карти, зазвичай на дверях таких магазинів розміщують логотипи карт Visa і Master Card. Виберіть необхідні покупки і передайте продавцю картку. Він вставить її в POS-термінал - спеціальний пристрій для зчитування даних з картки. Термінал зв'яжеться з банком і перевірить, чи є на вашому рахунку в наявності необхідна сума.
2
Якщо необхідна сума є, процес покупки близький до завершення. Продавець попросить вас розписатися на чеку і порівняє ваш підпис з підписом на картці. Крім того, зазвичай він дивиться і на останні чотири цифри номера картки на чеку - вони повинні бути тими ж, що і на карті. Цим попереджається шахрайство з використанням крадених даних кредитних карт. Якщо все гаразд, процес оплати буде завершений, продавець поверне вам карту. Вся процедура зазвичай займає не більше однієї-двох хвилин.
3
При оплаті товарів і послуг в інтернеті вам необхідно ввести в поля форми необхідні продавцем дані, зазвичай це ім'я та прізвище власника, номер карти, дата закінчення строку її дії та CVV-код - останні три або чотири цифри на зворотному боці вашої картки. Ці цифри, на відміну від номера картки, не видавлені на її поверхні. Якщо всі дані введені правильно і на вашому рахунку є потрібна сума, оплата буде здійснена.
4
Основною проблемою при оплаті покупок і послуг карткою є ризик зіткнутися з шахрайством, тому завжди дотримуйтесь правил безпеки. Перш за все, нікому і ніколи не називайте PIN-код вашої картки. У деяких магазинах його вимагають вводити при покупці, в цьому випадку при наборі прикривайте клавіатуру рукою, а краще пошукайте інший магазин. В магазинах, що не вимагають введення PIN-коду, у POS-терміналів немає клавіатури для введення цифр.
5
Ніколи не дозволяйте продавцеві забирати вашу карту, вона завжди повинна знаходитися в полі вашого зору. Якщо ви, наприклад, розраховуєтесь карткою в ресторані, попросіть принести кард-рідер (портативний пристрій для зчитування), але не дозволяйте офіціантові йти з картою. Нечесному продавцеві достатньо кількох секунд, щоб вважати дані вашої карти за допомогою скімера - компактного пристрою розміром з сигаретну пачку. Після цього за даними вашої карти можуть бути вчинені платежі в інтернеті - зрозуміло, за ваш рахунок.
Пластиковою картою зараз нікого не здивуєш, що говорити, навіть пенсіонери вчаться ними користуватися і знаходять це досить зручним: не потрібно носити з собою великі суми, зайвого не витратиш, а в разі втрати завжди відновиш, чого не скажеш про гроші в гаманці. За допомогою пластикової картки можна погасити кредит, оплатити послуги ЖКГ та інші рахунки: телефон та інтернет. Забудьте про кілометрових чергах до оператора розрахунково-касового центру, його замінили банкомати та пластикові карти. Потрібно тільки уважно вивчити загальні правила користування банкоматами і терміналами оплати послуг.
Вам знадобиться
  • Пластикова карта, номер особового рахунку платника послуг.
Інструкція
1
Оплатити послуги за допомогою банкомату можна і без пластикової карти. В цьому випадку після активації автомата виберіть пункт «Оплата послуг" та обравши «Платежі готівкою».
2
Потрапивши в головне меню, виберіть зі списку потрібну організацію, послуги якою потрібно оплатити. Введіть номер особового рахунку, підтвердіть його і дані про власника счета.Введіте суму платежу, підтвердіть її.
3
Потім підтвердіть весь платіж. На цьому етапі потрібно дуже уважно перевірити платіжні дані, суму і номер особового рахунку. Зробивши це, натисніть «Підтвердити платіж». Не забудьте взяти чек, це підтвердження платежу. Його треба зберегти до тих пір, поки гроші не надійдуть на розрахунковий рахунок одержувача платежу.
4
Процедура оплати за допомогою банкомату та пластикової карти схожа на вишеопісанную.Актівіруйте банкомат, доторкнувшись до будь-якої клавіші. Дочекайтеся запрошення вставити пластикову карту. Зробіть це, введіть пін-код. Потрапивши в головне меню, виберіть пункт «Оплата послуг». Виберіть організацію, послуги якою потрібно оплатити.
5
Введіть суму до оплати і підтвердіть весь платіж. На цьому етапі будьте дуже уважні, перевіряйте кожну букву і ціфру.Подтвердіте платіж, натиснувши «оплатити» або «так» .Не забудьте взяти чек. Його потрібно зберегти як підтвердження платежу
6
Якщо ви власник пластикової карти, випущеної в Ощадбанку, то оплатити послуги можете, використовуючи спеціальний платіжний термінал (вони встановлені найчастіше в відділеннях банку) .Вставьте пластикову карту, введіть пін-код і повторіть вищеописану процедуру. Відмінність платіжного терміналу від банкомата тільки в тому, що термінал спеціально створений тільки для прийому комунальних платежів.
Зверніть увагу
Набираючи пін-код, встаньте таким чином, щоб люди, які стоять за вами, не могли його побачити!
Корисна порада
Після закінчення сесії не забудьте взяти чек