Як пити вітаміни А і Е. Як потрібно пити вітамін е при вагітності.

Вітамін А - ретинол. Він незамінний для нормального функціонування імунної системи, зору, для хорошого стану волосся, кісток, зубів і шкіри. Це найперший з відкритих вітамінів, завдяки чому він і отримав своє позначення. Вітамін Е - суміш чотирьох токоферолів і супутніх їм токотрієноли, є сильним антіоксіантом. Благотворно впливає на кровотворення, перешкоджає утворенню тромбів в судинах. Відповідає за нормальне функціонування репродуктивної системи.
Інструкція
1
Вводите в своїй раціон більше продуктів, багатих вітамінами А і Е. При цьому треба запам'ятати, що вітамін А також утворюється в організмі з каротину, який удосталь міститься в багатьох овочах і фруктах, насамперед, моркві, гарбузі, солодкому перці, капусті брокколі. Однак для цього необхідна присутність жирів, тому подавайте ці овочі до столу, заправлені олією, сметаною і т.п.
2
Можете приймати синтетичні вітаміни А і Е. Вони випускаються у вигляді таблеток, драже, капсул. Ознайомтеся з анотацією або проконсультуйтеся з лікарем. Уточніть, яка щоденна профілактична доза кожного з цих вітамінів. Зазвичай вона становить 1,5 міліграма для вітаміну А і 10 міліграм для вітаміну Е. Якщо ж вам необхідно приймати велику дозу, лікар на це вкаже. Зверніть увагу, що при споживанні вищевказаних продуктів, слід підкоригувати дозу синтетичних вітамінів.
3
Зверніть особливу увагу на те, що вітамін А, на відміну від вітаміну Е, має здатність накопичуватися в тканинах організму. Тому без призначення лікаря не перевищуйте його добову дозу - це небезпечно.
4
Пам'ятайте також, що термічна обробка продуктів помітно знижує вміст вітамінів. Тому намагайтеся або споживати ці продукти в сирому вигляді або зведіть час теплової обробки до мінімуму.
5
Вагітним жінкам в перші три місяці не слід приймати синтетичні вітаміни А і Е. Необхідно обмежитися тією кількістю вітамінів, які надходять з натуральною їжею. І в наступні місяці вагітності стежте, щоб загальна кількість прийнятого вітаміну А не перевищувало рекомендовану добову дозу для жінок. У виняткових випадках строго за призначенням лікаря її можна підвищити до 10000 МО (міжнародних одиниць) на добу.