Як вести дитячу передачу.

Сучасні комунікаційні технології дозволяють організувати кабельний канал навіть у себе в під'їзді або в дачному селищі. Не кажучи вже про те, що телемовлення доступно будь-якому користувачеві Інтернету. Програма кожного каналу, як правило, включає в себе і дитячі програми. Вести їх необхідно так, щоб маленькі глядачі з нетерпінням очікували кожної наступної передачі.
Вам знадобиться
  • - обладнана студія;
  • - м'які меблі;
  • - іграшки;
  • - місце для малювання або виготовлення виробів;
  • - співведучі;
  • - сценарій.
Інструкція
1
Напишіть приблизний сценарій. Тема дитячої програми залежить від віку ваших майбутніх глядачів. Передача для дітей не повинна бути чисто розважальною. Подумайте, що ви добре вмієте робити. Ви можете навчити дітей малювати, робити вироби, складати розповіді та казки. Можна влаштувати телеекскурсія по місту або в музей. Від віку дітей залежить час передачі. Для малюків вона може бути дуже коротенькій, від 5 до 15 хвилин. Програма для підлітків зазвичай має ту ж тривалість, що й для дорослих. Передача зазвичай складається з кількох частин. Наприклад, спочатку ви проводите урок малювання, а потім показуєте фільм про музей. Подумайте також, чи будете ви збирати і показувати дитячі роботи.
2
Оформіть студію. У професійних телестудіях зазвичай користуються спеціальним задником, який змінюється в залежності від теми передачі. Для аматорського програми такі витрати зовсім не обов'язкові. Виберіть однотонний темний, але не чорний фон. Підвісити його можна на звичайний віконний карниз. Прослідкуйте, щоб у кадрі не було видно країв. Меблі краще взяти модульну, щоб її можна було швидко міняти. В одній передачі ви розповідаєте дітям казку, сидячи в кріслі. У наступній ви і ваші співведучі будете малювати, тому модулі краще розсунути, перетворивши їх на м'які табуретки.
3
Подумайте, чи потрібні вам співведучі. Передачу для малюків можуть вести іграшки або казкові персонажі. Співведучими можуть бути і діти. Наприклад, у вас є знайомий дитина, яка займається в якому-небудь цікавому гуртку. Виділіть йому декілька хвилин для відеоуроків. У передачі для найменших провідна роль завжди відводиться дорослому ведучому. Якщо ви робите програму для підлітків, дорослого в кадрі може взагалі не бути. Ваше завдання в цьому випадку - підготувати дітей.
4
Подбайте про свій зовнішній вигляд. Косметика для телеведучого обов'язкове, інакше особи не буде видно. Зробіть кілька проб. Грим не повинен бути надто яскравим або лякає. Пам'ятайте, що дуже маленькі глядачі нерідко лякаються, якщо бачать занадто явні зміни людського обличчя. Підведіть очі, подкрасьте губи і щоки, але так, щоб це не було надто помітно. Грим обов'язковий і для чоловіка-ведучого. Зніміть з себе всі блискучі предмети.
5
Почніть програму з привітання. Привітайтеся, представтесь і уявіть своїх співведучих. Малюки зазвичай називають провідних просто по імені. Для більш старших дітей можна придумати собі і своїм напарникам псевдоніми. У звіряток і ляльок теж повинні бути імена - такі, щоб діти їх легко запам'ятали.
6
На початку самої першої програми скажіть, чому вона буде присвячена. Зробити це можна у вільній формі. Наприклад, розкажіть, що ви збираєтеся подорожувати. Подорожі бувають різні - в інші країни, на інші планети, в казковий світ, в цілком реальний музей. На початку кожної наступної програми в двох словах нагадуйте глядачам, що ж було в попередніх передача. Дуже добре, якщо ви давали дітям якесь завдання. Подбайте про те, щоб результати цього завдання якось потрапили на передачу. Наприклад, нагадайте про те, що глядачі збиралися малювати зиму, принесіть в студію кілька малюнків і покажіть їх усім. Якщо насправді ніхто нічого вам не приніс - придумайте, що є глядачі, які виконали завдання. Можна попросити зробити малюнок або саморобку кого-небудь із знайомих дітей.
7
З маленькими дітьми говорите спокійним і ласкавим тоном. Мова ведучого передачі для підлітків може бути динамічною, але в кожному разі вона не повинна бути різкою і грубою. Зрозуміло, не повинно бути нецензурної лексики. Намагайтеся уникати і просторіччя. У сумнівних випадках скористайтеся довідником «Російська мова в ефірі» або орфографічним словником.
8
Говорите короткими реченнями. Загальна вимога до радіопередач - пропозиція не повинно бути довше трьох-чотирьох слів. Використовуйте тільки найпростіші числівники. Наприклад, замість «два і п'ять десятих» краще сказати «два з половиною», а замість «два і сорок чотири сотих» - «близько двох».
9
В кінці передачі обов'язково дайте «домашнє завдання». Діти зможуть закріпити знання, які вони отримали. Вони з нетерпінням чекатимуть наступної програми, коли зможуть подивитися результати. Наприкінці підведіть підсумок. Нагадайте, чим ви займалися, хто вів програму і коли буде наступна передача. Не забудьте попрощатися.
Зверніть увагу
Дитячу передачу можна показувати як в записі, так і в прямому ефірі. Якщо ви тільки починаєте кар'єру телеведучого, запишіть кілька програм і подивіться, як ви і ваші співведучі виглядаєте зі сторони.