Як накреслити ескіз. з вчитися креслити ескізи.

Виконання точного креслення нерідко вимагає великих витрат часу. Тому у разі термінової необхідності виготовити якусь деталь частіше робиться не креслення, а ескіз. Він виконується досить швидко і без застосування креслярських інструментів. При цьому є цілий ряд вимог, яким ескіз повинен відповідати.
Вам знадобиться
  • - деталь;
  • - аркуш паперу;
  • - олівець;
  • - вимірювальні інструменти.
Інструкція
1
Ескіз повинен бути точним. По ньому людина, яка буде робити копію деталі, повинен скласти уявлення як про зовнішній вигляд виробу, так і про його конструктивних особливостях. Тому перш за все уважно огляньте предмет. Визначте співвідношення між різними параметрами. Подивіться, чи є отвори, де вони знаходяться, їх розмір і відношення діаметра до загального розміру виробу.
2
Визначте, який вигляд буде головним і наскільки точне уявлення він дає про деталі. Від цього залежить кількість проекцій. Їх може бути 2, 3 і більше. Від того, скільки проекцій вам знадобиться, залежить їхнє розташування на аркуші. Виходити необхідно з того, наскільки складним буде виріб.
3
Оберіть масштаб. Він повинен бути таким, щоб майстер легко міг розібрати навіть найдрібніші деталі.
4
Почніть побудова ескізу з центрових і осьових ліній. На кресленнях вони зазвичай позначаються пунктирною лінією з точками між штрихами. Такими лініями позначають середину деталі, центр отвори і т. Д. Вони залишаються і на робочих кресленнях.
5
Накресліть зовнішні контури деталі. Вони позначаються товстої безперервною лінією. Намагайтеся точно передати співвідношення розмірів. Нанесіть внутрішні (невидимі) обриси.
6
Виконайте розрізи. Це робиться точно так само, як і на будь-якому іншому кресленні. Суцільна поверхня заштріховивается косими лініями, порожнечі залишаються незаповненими.
7
Проведіть розмірні лінії. Від точок, відстань між якими ви хочете позначити, відходять паралельні вертикальні або горизонтальні штрихи. Між ними накресліть пряму лінію зі стрілками на кінцях.
8
Заміряйте деталь. Вкажіть довжину, ширину, діаметри отворів та інші розміри, необхідні для точного виконання робіт. Напишіть розміри на ескізі. Якщо необхідно, нанесіть знаки, що вказують способи і квалітети обробки різних поверхонь виробу.
9
Останній етап роботи - заповнення штампа. Внесіть в нього відомості про виріб. У технічних вузах і проектних організація існують стандарти заповнення штампів. Якщо ви робите ескіз для себе, то можна просто вказати, що це за деталь, матеріал, з якого вона зроблена. Всі інші дані той, хто буде робити деталь, повинен побачити у вашому ескізі.