Як потрібно очищати воду.

Способів очистити воду існує безліч, але їх можна розділити на побутові і технологічні. Перші припускають застосовувати для цього підручні засоби, другі - використовувати сучасні методи очищення.
Вам знадобиться
  • - розчин йоду 5%;
  • - марганцівка;
  • - вата;
  • - марля;
  • - бавовняна тканина;
  • - активоване вугілля.
Інструкція
1
Проведіть фільтраціюВ домашніх умовах як фільтр можна використовувати марлю, вату, або махровий рушник. Покладіть в друшляк матерію або вату в кілька шарів і повільно лийте на неї воду. Тканина добре затримає муть і поступово забрудниться, а тому її потрібно періодично замінювати. Для кращого очищення використовуйте активоване вугілля, насипавши його між шарами - це допоможе позбавитися від непотрібних органічних домішок і хлору.
2
Кип'ятіть водуПрі нагріванні води до 100 градусів разом з парою відбувається випаровування шкідливих домішок. При цьому вода стає м'якшою від того, що солі залишаються у вигляді накипу на стінках посуду. Якщо ви хочете провести знезараження рідини, просто довести воду до кипіння недостатньо. Потрібно 10-15 хвилин, щоб позбутися від хвороботворних мікробів.
3
Відстоюйте водуПріменяйте відстоювання для освітлення води, видалення летких компонентів і випадання в осад шкідливих речовин. Використовуйте для цього скляну, емальований або керамічний посуд. Через 2-3 години бульбашки газоподібних домішок з'являться на стінках, а через 8 -12 годин на дні з'явиться осад. Якщо вода не стала прозорою через 12 годин, дрібна суспензія вже не осяде і слід додатково проводити фільтрацію.
4
виморожувати водуПоместіте каструлю з водою в морозильну камеру. Через деякий час в ємності утворюється лід і незамерзла рідина - це суміш води і солей. Її потрібно злити, а лід розтопити і використовувати для приготування їжі.
5
Очистіть воду в польових условіяхДля приготування їжі необхідно використовувати прозору воду. Якщо водоймище каламутний - у ньому присутня непотрібна суспензія твердих частинок. Позбутися від них можна за допомогою фільтрації. Візьміть пластикову ємність і пробийте в дні кілька отворів. Покладіть на них чисту хустку або рушник і заповніть на дві третини дрібним піском і вуглинками з багаття. Муть осідає в товщі піску, а чиста рідина витікає з отвору. Для надійності повторіть фільтрацію кілька разів, замінюючи при цьому пісок і чисту тканину. Щоб виключити зараження бактеріями, прокип'ятіть відфільтровану воду не менше 15 хвилин. Дайте рідини відстоятися не менше півгодини і використовуйте для приготування їжі і пиття.
6
Проведіть знезараження Дезинфікуючим дією володіють деякі засоби з домашньої аптечки. Якщо вода викликає підозру, додайте в неї кілька кристалів марганцевокислого калію (марганцівки), щоб розчин став слабо-рожевим. Зачекайте не менше півгодини, вода посвітлішає і стане придатною для пиття. Для очищення невеликих обсягів можна використовувати 5% йод (3-4 краплі на 1 л води). Введіть кілька крапель і перемішайте, дайте відстоятися рідини протягом години і пийте. Використовуйте антибактеріальні властивості срібла. Якщо опустити срібний виріб або монету в воду, ріст бактерій припиняється.
Зверніть увагу
Використовуйте для очищення спеціальні фільтри, де вода проходить через кілька шарів спеціального наповнювача. Скористайтеся побутовими моделями, які покращують водопровідну воду, очищаючи її від заліза, хлору або інших домішок.
Корисна порада
Для поліпшення знезаражувального ефекту під час кип'ятіння додайте у воду гілки рослин. Наприклад, покладіть у відро з водою 100-200г молодих гілок ялини, сосни або ялиці. А кори верби, верби, дуба або берести буде достатньо 100 150г. Обережно зливайте чисту воду - нерозчинний осад на дні вживати не можна.