Як облагородити піч.

Складена піч потребує додаткової обробки - у неї шорсткі боки зі слідами розчину і не дуже привабливий вигляд. А адже вона повинна становити єдине ціле з інтер'єром кімнати. Щоб облагородити піч, потрібно розглянути способи обробки різним матеріалом і вибрати той, який підходить вам.
Вам знадобиться
 • - пічної цегла;
 • - глина;
 • - вапно;
 • - азбест;
 • - кухонна сіль;
 • - синька;
 • - кельму;
 • - молоток-Кирочка;
 • - розшивання;
 • - лінійка;
 • - щітка;
 • - ганчірки.
Інструкція
1
Оберіть спосіб отделкіДля додання печі величавого виду існує декілька способів: облицювання глазурованими плитками, кахлями, майолікою або висновок в металевий футляр. Безперечно, обробка таким дорогим матеріалом додасть спорудженню ошатний вигляд і прикрасить приміщення. Але можна облагородити піч простими і доступними засобами: виконати розшивку швів або обштукатурити поверхню. Перший передбачає рівну кладку і декоративне оформлення швів. Другий - застарілий, але поширений прийом, який не потребує особливих навичок і великих затрат.
2
Підготуйте поверхностьОчістіте цеглини від залишків засохлої глини. Огляньте наявні сколи - їм потрібно приділити більше уваги при обробці. Для кращого зчеплення штукатурки і цегли розчистите шви на глибину не менше 5 мм, видаліть крихти з усіх поглиблень і зметіть пил.
3
Приготуйте штукатурную смесьСмешайте глину, пісок і азбест в співвідношенні 1: 2: 0,1. Попередньо просійте кожну складову через сито. Розбавте все водою до консистенції сметани і приступайте до роботи, починаючи з верхньої частини печі.
4
Оштукатурьте печьСмочіте кладку водою і накладіть на неї перший шар (3 мм) штукатурки. Кожен наступний шар наносите після просихання попереднього - його товщина по закінченню обробки повинна становити 6-8 мм. Виняток становитимуть місця, де були відколи цегли та нерівності - тут допустимо 10-12 мм. Після закінчення роботи просушіть, а потім злегка протопите піч, нагріваючи її до 35-40 градусів. Якщо після цього утворилися тріщини, змочіть їх водою і зарівняти дефекти.
5
Побіліть печьЗаключітельним етапом обробки є побілка печі. Щоб поверхня не забруднює одяг, приготуйте вапняний розчин з сіллю. Загасите вапно водою або знятим молоком і додайте куховарську сіль (100 г на 10 л). Для додання поверхні особливої білизни підлити в побілку кілька крапель розведеною у воді синьки.
6
Облагородьте піч іншим способомСделайте розшивку швів. Підберіть гладкий пічної цегла без щонайменших відколів по краях і ретельно викладайте піч. Починайте процес розшивки до висихання розчину. Після декількох рядів кладки ущільните шви між цеглинами, використовуючи спеціальний інструмент. Залишаючи проміжки незаповненими на 10-12 мм, ви отримаєте рельєфну поверхню з чітким малюнком кладки. Приберіть надлишки розчину і відшліфуйте пічні боки цеглою. Після цього зметіть з них щіткою пил і протріть сухою ганчіркою. Приготуйте для виділення швів декоративну суміш, для чого змішайте білий або оранжевий цемент з азбестовим порошком. Втирайте її спочатку в вертикальні, а потім горизонтальні шви. Якщо вам до душі контрастні поєднання, підкресліть розшивку розчином чорної глини та дрібного формувального піску.
Зверніть увагу
Щоб не утворилися тріщини, виконуйте штукатурні роботи після повного просихання кладки та опади печі.
Корисна порада
Щоб уникнути відшарування обробки при нагріванні печі, можна наносити штукатурку на тонку металеву сітку з перетином осередків 10х10 мм. Накладіть її перед початком робіт на кладку, закріплюючи дротом між рядами цеглин. Щоб сітку не було видно, товщина штукатурного шару повинна становити не менше 10-15 мм.