Як визначити тріщину в кістці. тріщина у кістці симптоми.

Пошкодження кістки може викликати безліч причин, наприклад, випадкове падіння, удар. Ступінь тяжкості травми залежить від сили впливу. Результатом може бути як перелом, так і тріщина у кістці. Симптоми цих станів трохи відрізняються, тому, щоб надати правильну допомогу, потрібно знати ці відмінності.
Інструкція
1
При отриманні травми першим сигналом тріщини в кістки є біль. Прислухайтеся до своїх відчуттів: біль може носити як пронизливий характер, так і бути тупий, пульсуючою, поколює. В основному такі ушкодження проявляються болем під час руху. Чим більше навантаження на травмоване місце, тим сильніше біль. У стані відносного спокою неприємних відчуттів практично немає. Але якщо торкнутися травми, ви відчуєте біль.
2
Якщо удар припав на ребра, і ви відчуваєте тривалу біль в грудях, який посилюється на вдиху, намагайтеся не дихати занадто глибоко. Також спробуйте не кашляти й не чхати, щоб ваше самопочуття не погіршилося. Швидше за все, у вас утворилася тріщина в ребрі. Вона могла з'явитися внаслідок прямого удару в груди ?, сильного здавлювання грудної клітини і через падіння.
3
Якщо в місці удару ви помітили набряк, який збільшується просто на очах, не сумнівайтеся - кістка пошкоджена. Пухлина, яка утворювалася в кінцівки, заважає її нормальній роботі та сковує рухи. При цьому потерпілий знаходиться у вимушеній позі. Але на відміну від перелому у випадку з тріщиною кістки набрякання виникає рідко.
4
Щоб упевнитися в наявності тріщини, перевірте, чи не почервоніло чи місце забитого і чи спостерігається обмеження рухливості в пошкодженій зоні.
5
Відразу після удару може утворитися яскрава гематома - дуже болюча і обширна. Дотик до неї викликає нестерпний біль. Так що якщо ви зіткнулися з таким наслідком забиття, обов'язково відвідайте хірурга, щоб попередити розвиток гангрени. Синці з'являються як при переломі, так і при тріщині кістки.
6
Якщо після сильного забиття ви не помічаєте ніяких серйозних симптомів, все одно сходіть на огляд в травмпункт. Краще не ризикуйте своїм здоров'ям. Зробіть рентгенівський знімок, щоб відкинути будь-які сумніви. Особливо це стосується пошкоджень голови. Черепно-мозкові травми дуже небезпечні.