Як не потрібно поводитися на співбесіді.

Скласти грамотне резюме може практично кожен. А ось витримати бесіду з роботодавцем, після якої буде прийнято позитивне рішення, - завдання набагато складніше. Перш ніж отримати роботу, здобувачеві доводиться відвідати кілька співбесід. І деякі з них він провалює з власної неуважності або через незнання.
Інструкція
1
Чи не запізнюйтесь на співбесіду. Краще приїжджайте заздалегідь і почекайте призначеного вам часу. Пунктуальні люди цінніші для будь-якої організації.
2
Не будьте занадто розв'язним або затиснутим. Знайдіть золоту середину між цими типами поведінки. Людина, що розмовляє без угаву на абстрактні теми, так само як і затиснутий співрозмовник, викликає негативну реакцію у роботодавців. Перший найчастіше здається поверховим і незнаючим, другий - слабким і невпевненим у своїх силах. Людей обох поведінкових типів роботодавці намагаються уникати.
3
Практично всю інформацію, яку ви надаєте інтерв'юеру, можна перевірити. Тому не намагайтеся перебільшити свої знання, вміння або досягнення. Не варто говорити про свою пунктуальності, якщо на попередній роботі ви завжди спізнювалися. Не потрібно придумувати якості, якими ви не володієте. Адже правда спливе в перший же робочий день. Наприклад, якщо ви повідомите про своє чудовому знанні комп'ютера, то будьте готові це довести. А якщо в реальності ви навчилися тільки його включати, брехня розкриють дуже швидко. І, можливо, ви не витримаєте навіть випробувального терміну.
4
Якщо у вас є погані звички, постарайтеся їх не демонструвати на співбесіді. У реальності багато людей гризуть ручки, смикають волосся, смикають ногою. І найчастіше до такої поведінки ставляться поблажливо. Але не на першій зустрічі з роботодавцем. На ній ви повинні вести себе ідеально.
5
Сидите спокійно. Чи не соватися, що не перебирайте предмети на столі, не жестикулюйте. Це може дуже сильно не сподобатися інтерв'юеру, який, швидше, віддасть перевагу претендентові, що не викликає негативних емоцій.
6
Не намагайтеся здатися зарозумілим, занадто зайнятим, надмірно діловим. Не варто приходити на зустріч зі стосом паперів або ноутбуком (якщо тільки він вам не потрібен для демонстрації своїх робіт). Якщо людина занадто заноситься, співбесіда закінчується дуже швидко, і, звичайно ж, позитивне рішення по його кандидатурі не буде вжито ніколи.
7
Часто інтерв'юери намагаються вивести здобувача на відвертість. Вони ведуть себе дуже просто, говорять компліменти і всім своїм виглядом показують своє розташування. Але не варто вестися на таку приманку, це всього лише психологічний прийом. Він спрямований на те, щоб людина розповів про себе все, навіть найпотаємніше. Тому, як би не був вам симпатичний співрозмовник, пам'ятайте, що він для вас сторонній, якому не варто довіряти свої секрети.