Як може бути небезпечний комп'ютерний вірус.

Комп'ютерні віруси і їх модифікації з'являються щодня десятками і навіть сотнями. Кожен новий вірус стає інтеллектуальнєє і небезпечніше свого попередника. Зростає і ступінь шкоди, що можуть заподіяти такі непрохані гості. Сьогодні віруси загрожують не тільки зіпсувати налагоджену роботу комп'ютера, але і викрасти ваші особисті дані!
Інструкція
1
Якщо ви користуєтеся електронними гаманцями для оплати рахунків або ведете ділові переговори через електронну пошту, вам варто побоюватися вірусів-шпигунів. Ці шкідливі програми зазвичай потрапляють на комп'ютер у складі іншого, корисного софта, який заражають зловмисники. Вірус записує всі ваші дії, в тому числі і введення паролів. Після чого програма-шпигун відсилає отримані дані свого господаря, користуючись вашим підключенням до інтернету. Підсумком роботи цього типу вірусу є викрадення всіх ваших особистих даних і паролів доступу.
2
Інший тип вірусу - так звані «троянці». Вони небезпечні тим, що маскуються під стандартні, корисні або розважальні програми і навіть під інформаційні повідомлення системи. Але як тільки користувач активує такий вірус, він почне стрімко розмножуватися, заражаючи все більше файлів і документів. Троянські програми зазвичай спрямовані не на викрадення інформації з комп'ютера, а на її знищення. Крім того, багато вірусів даного типу являють собою шахрайські банери-повідомлення, що пропонують відправити sms-повідомлення або вкласти певну кількість грошей в прибуткову фінансову піраміду. Необережний користувач може не розпізнати підробку і віддати серйозну суму. Причому він зробить це абсолютно усвідомлено, своїми руками, і звинувачувати буде нікого.
3
Індустрія комп'ютерних вірусів активно розвивається і набирає обертів не по днях, а по годинах. Навіть використовуючи хороший антивірус, ви не можете бути впевнені в захисті на 100%. Хитромудрі загрози все частіше поєднують в собі відразу кілька типів вірусів. Вони поширюються зі швидкістю черв'яків, стежать за вашими діями, немов шпигуни, завдають шкоди файлів та інформації на комп'ютері за принципом троянів, а потім самоусуваються з системи. І все це відбувається ще до того, як ваш антивірус встигне розпочати роботу.
4
Сучасні віруси здатні «з'їсти» пам'ять комп'ютера, уповільнити роботу системи, порушити правильне функціонування деяких програм, викрасти особисті дані і паролі доступу, спробувати ввести вас в оману шахрайськими повідомленнями або знищити важливі документи. Тому якщо вам здається, що в системі з'явився вірус, негайно зверніться до фахівця!
5
Пам'ятайте, що комп'ютерний вірус не може привести в повну несправність техніку і не запустить свій шкідливий код при вимкненому комп'ютері. А найголовніше, будь-який комп'ютерний вірус можна видалити.