Як виплатити борги банкам. Як дізнатися скільки винна банку гроші.

Від тимчасових фінансових труднощів неможливо застрахуватися. Втрата роботи, хвороба, несвоєчасна виплата заробітної плати - все це може привести до виникнення заборгованості за банківським кредитом. Щоб позбутися від даної проблеми, необхідно знайти компромісне рішення.
Вам знадобиться
  • - заява;
  • - перекредитування в іншому банку.
Інструкція
1
Якщо ви розумієте, що в найближчому майбутньому не зможете погасити заборгованість по кредиту, відразу ж зверніться в банк, напишіть заяву і попросіть відстрочку від кредитних зобов'язань на кілька місяців. Це дозволить вам мати мінімальну кількість проблем і не накопичувати борги через штрафні санкцій, застосовуваних банком до боржників.
2
Ви можете не звертатися в банк особисто, а направити заяву на ім'я керуючого рекомендованим листом з описом вкладення та з наступним повідомленням, що ваше послання дійшло до адресата.
3
При наявності поручителів банк має право звернути стягнення заборгованості на них, якщо вони не втратили роботу і не мають проблем, пов'язаних з фінансами.
4
Кредитна організація завжди готова до того, щоб діалог з клієнтом закінчився конструктивним рішенням. Тому вам можуть надати відстрочку від виплати платежів, але при цьому банк може збільшити процентну ставку по кредиту. До того ж, вам все-таки доведеться щомісяця виплачувати відсотки, передбачені за використання кредиту. Основну суму боргу ви виплатите, як тільки ваша фінансова ситуація стабілізується.
5
Ще один спосіб виплатити борги банку - це оформити перекредитування в іншому банку, вказавши в анкеті-заявці причину отримання кредиту. Оформивши новий кредит, ви зможете повністю погасити заборгованість за раніше взятими зобов'язаннями, але при отриманні нової позики вам доведеться підтвердити свою платоспроможність, пред'явивши довідку про доходи уніфікованої форми 2-ПДФО або по формі кредитної організації. А якщо у вас виникли проблеми з погашенням кредиту в одному банку, навряд чи ви зможете документально підтвердити ваше фінансове благополуччя, тому такий спосіб погашення боргів підходить вам лише в тому випадку, якщо стабільні доходи ви все-таки маєте і борг виник з інших причин.
6
не ухиляється від переговорів з банком, не відключайте телефони, не бажаючи розмовляти з представниками кредитної організації. Банк може подати позовну заяву в суд і стягнути з вас всю суму заборгованості в примусовому порядку, тому у ваших інтересах знайти конструктивне рішення, яке мінімально вплине на вашу кредитну історію.
В даний час покупка побутової техніки та нерухомості в кредит стала звичайною практикою для всіх верств населення. Але, як би, не упрощались процедури отримання кредитів, це не завжди вигідно. Зазвичай кредит намагаються погасити при першій же можливості, щоб позбутися від боргів і не псувати кредитну історію.
Інструкція
1
Уважно ознайомтеся зі своїм кредитним договором і подивіться, чи передбачені в цьому документі штрафні санкції від банку за дострокове погашення кредиту.
2
Зверніться в банк, якщо ви переконалися, що штраф за дострокове погашення вам не загрожує. Повідомите кредитний відділ банку про те, що ви маєте намір погасити всю суму до закінчення встановленого терміну. Банк перевірить стан платежів на даний момент і розрахує залишок боргу.
3
Виплатіть зазначену після проведених розрахунків суму.
4
Візьміть у банку письмове підтвердження про те, що кредит вами погашений повністю, і банк ніяких фінансових претензій до вас не має, щоб уникнути виникнення неприємних ситуацій і для підтвердження вашої позитивної кредитної історії.
5
З'ясуйте в банку, яка буде сума штрафу, призначеного за передчасну виплату всієї суми кредиту, що залишився в тому випадку, якщо це передбачено статутом банку.
6
Проаналізуйте ситуацію, що створилася і вирішіть, чи в змозі ви заплатити штраф або вам краще почекати до тих пір, поки не закінчиться дія накладеного банком заборони на дострокове погашення кредиту.
7
Виплатіть штрафні суми і залишився кредит, якщо у вас є для цього необхідні кошти, і звільніть себе від обтяжливих зобов'язань. Обов'язково візьміть в банку лист, в якому буде підтверджено погашення кредиту і відсутність зобов'язань з вашого боку.
8
Зверніться в банк із заявою на ім'я керівництва, якщо дострокове погашення боргу не передбачено, що часто буває при короткострокових і невеликих за сумою кредитах. В заяві вкажіть, що ви хочете завчасно виплатити всю решту суми кредиту.
9
Зачекайте протягом 1 місяця відповіді від банку.
10
Виплатіть решту суми боргу, якщо банк надіслав вам дозвіл, але обов'язково візьміть у співробітника організації документ, що підтверджує повне погашення кредиту.