Як заряджати правильно новий акумулятор. Як правильно заряджати новий акумулятор li-ion.

Після покупки якого-небудь пристрою з акумулятором, багато хто замислюється про те, як правильно зберігати, використовувати і заряджати батарею. Для різних типів джерел живлення є свої оптимальні способи зарядки. Як правильно заряджати новий акумулятор? Розглянемо це на прикладі двох найсучасніших і популярних типів акумулятора.
Інструкція
1
Нікель-металлогидрідниє (NiMH) батареї хоча і йдуть вже в минуле, поступаючись місцем більш новим досягненням, але все ще дуже популярні і часто зустрічаються в різних пристроях. Після покупки перевірте, чи залишився в батареї як-небудь заряд. Якщо так, то його необхідно витратити. І тільки коли значок батареї замигает або апарат зовсім відключиться, можна приступати до зарядки. Підключіть акумулятор до зарядного пристрою і залиште до повної зарядки, годин на 12-16. Зручніше за все робити це вночі, коли апарат точно нікому не буде потрібний, і ніхто їм не скористається. Після повної зарядки знову розрядите акумулятор до самого кінця і знову зарядите до упору. Виконайте ці дії раза 3-4. Це послужить разгонкой батареї. Тепер можна використовувати батарею в звичайному режимі. Але все одно, постарайтеся дотримуватися повної зарядки і розрядки. Це допоможе нікелевої батареї прослужити довше.
2
Більш новий і досконалий акумулятор - літій-іонний (Li-Ion). Він не вимагає розгону. Їм можна відразу ж користуватися в звичайному режимі. Проте, намагайтеся дотримуватися такої схеми: новий акумулятор розрядите майже до кінця (поки не мигтить значок батареї). Не чекаючи виключення апарату, приєднаєте батарею до зарядного пристрою. Зарядці можна присвятити до 20 годин. Правильно зарядивши акумулятор в перший і в усі наступні рази, ви допоможете йому пропрацювати довше і зберегти більший обсяг енергії.
Корисна порада
Прочитайте рекомендації саме до вашого акумулятора. Вони повинні бути або в інструкції до приладу, або на окремому листку.
Грамотна зарядка акумулятора - запорука його стабільної та довговічної роботи. Акумулятор будь-якого пристрою слід заряджати, дотримуючись певних правил, які є невід'ємною частиною його експлуатації.
Інструкція
1
При покупці пристрою, оснащеного акумулятором, обов'язково ознайомтеся з інструкцією і з'ясуйте, як слід доглядати за акумулятором і підтримувати його в порядку. Як правило, перше використання свіжокуплені гаджета в автономному режимі повинно проводитися до повної розрядки акумуляторної батареї, після якої акумулятор необхідно підключити до зарядного пристрою і заряджати протягом 12-15 годин. Дана проедура дозволить "розробити" акумулятор і вивести його на повну потужність за рахунок найбільш раціонального використання всієї ємності. Таких циклів повної розрядки і тривалої зарядки повинно бути як мінімум три.
2
Під час експлуатації пристрою намагайтеся також використовувати акумулятор повністю, не допускаючи частих підключень неповністю розрядженого акумулятора до зарядного пристрою. Часта зарядка може нашкодити акумулятору і значно зменшити його ємність. З'ясуйте оптимальний час зарядки акумулятора , і не заряджайте його зайвий час. Це може згубно позначитися на його працездатності. Зупиняйте зарядку тоді, коли індикатор (або повідомлення на екрані) проінформує вас про завершення.
3
Час від часу робіть повні цикли розрядки і зарядки акумулятора , такі ж, як і одразу після покупки. Це допоможе продовжити термін служби акумулятора і трохи "розгойдати" втрачену в процесі експлуатації ємність.
Зверніть увагу
Акумулятори більшої ємності будуть заряджатися довше, ніж акумулятори меншої ємності. Тривалість роботи їх також буде відповідати ємності. Ємність акумулятора вимірюється в міліампер/годинах (mA/h).
Корисна порада
Дізнайтесь яка акумулятора встановлений у вашому пристрої, і використовуйте його, відповідно до особливостей даного типу.