Як визначити молочний зуб. Як в домашніх умовах дізнатися молочний зуб або постійний.

Молочні зуби тимчасові. Перші з них починають прорізуватися в 5-6 місяців, а до трирічного віку вже всі молочні зуби на місці. Відрізнити їх від постійних нескладно: їм властиві певні характерні особливості.
Інструкція
1
Одне з головних відмінностей молочних зубів - їх колір. Коронки цих зубів молочно-білого відтінку, від чого і отримали вони свою назву.
2
Ширина коронок молочних зубів більше їх висоти. В області шийки виразно видно контур емалевого валика, особливо добре виражений він на вестибулярної поверхні.
3
Мінералізація твердих тканин молочних зубів нижче, ніж у постійних, саме тому тимчасові зуби сильніше схильні каріозної процесу, який може протікати в гострих формах (циркулярний, пляшковий карієс) або формах, які невластиві постійним зубам. Приклад того - площинний карієс.
4
Корінці у молочних зубів коротше, ніж у постійних. До того ж, їх коренева система широко розходиться в різні сторони (між корінцями знаходяться зачатки постійних премолярів).
5
Розташовані молочні зуби більш вертикально по відношенню до альвеолярної дузі, ніж постійні. Таке розміщення цілком зрозуміло: позаду коренів тимчасових зубів знаходяться зачатки постійних премолярів.
6
пульпарного порожнину молочних зубів має великі розміри, однак коріння і стінки коронки тонкі. Ось чому при глибокому карієсі в тимчасових зубах виникнути може пульпіт.
Зверніть увагу
Приділіть увагу здоров'ю молочних зубів: хоча вони тимчасові, це не означає, що в разі виникнення карієсу або інших проблем з зубами не потрібно звертатися до кваліфікованого стоматолога.
Корисна порада
Всього налічується двадцять молочних зубів: чотири ікла, вісім молярів і вісім різців. До п'яти років в зубному ряду дитини з'являються широкі міжзубні проміжки. Також наголошується сильна стертість горбків жувальної поверхні і ріжучих країв. Значно зменшується рухливість коронок. У цьому віці починається поступова заміна молочних зубів на постійні.