Як почати в'язати бере гачком. Як в'язати бере з козирком гачком.

Cвязание своїми руками речі унікальні - таку ви не зустрінете на вулиці на іншу людину. Зв'язати бере гачком простіше і швидше, ніж спицями, і під силу навіть початківцю майстру. До того ж при такому способі в'язання легше оцінювати результат в процесі роботи і нескладно підкоригувати виріб.
Вам знадобиться
  • - нитки;
  • - гачок.
Інструкція
1
Насамперед виберіть нитки і гачок. Для осінніх і зимових моделей візьміть шерсть, напіввовна. З легкої, пухнастою вовни вийде шапочка, яка буде м'яко тримати форму і добре сидіти на голові. Для літнього варіанту краще брати бавовняну або лляну пряжу. Але врахуйте, що ці нитки менш еластичні, ніж вовняні. Тому всі помилки будуть помітніше, а виріб буде жорсткіше. Не рекомендується брати віскозу - це важке волокно, пов'язана з неї річ провіснет під власною вагою. Якщо нитка занадто тонка, в'яжіть в два складання.
2
Зазвичай для вовняної нитки середньої товщини використовується гачок №3-3,5. Але тут слід орієнтуватися на вашу техніку в'язки. Якщо виріб виходить перетягненим і жорстким - візьміть гачок побільше. І навпаки, якщо пов'язане полотно пухке, використовуйте гачок з меншим номером.
3
В'язати бере почніть від центру. Спочатку наберіть в залежності від товщини пряжі 4-7 повітряних петель, замикають їх у кільце і провязивают 8 стовпчиків без накиду. Провязивать можна як у петлі ланцюжка, так і через саму ланцюжок, якщо нитка тонка.
4
Щоб вийшов коло, треба в кожному ряду робити надбавки. Якщо ви в'яжете стовпчиками без накиду, додавайте по 6 петель в кожному ряду, якщо стовпчиком з накидом - по 12. Стежте, щоб проміжки в ряді між доданими петлями були рівні, інакше виріб вийде скошеним на один бік.
5
Число збільшень теж може змінюватися в залежності від вашої техніки і товщини нитки. Час від часу оцінюйте результат. Якщо круг по краях стягнуть - робіть більше збільшень, якщо ж на краях утворюються хвилі - менше. Так в'яжіть, поки не досягнете потрібного діаметра.
6
Способи в'язки можуть бути різними. Можна в'язати по спіралі, чи не починаючи кожен ряд повітряної петлею. При цьому варіанті полотно виходить рівним і однорідним. Особливо акуратно виглядають берети, пов'язані таким чином стовпчиками без накіда.Чтоби було зручніше вважати прибавки, зробіть мітку в в'язанні з одного краю, приколів шпильку. Вважайте петлі, пров'язуємо з боку булавки початком ряду.
7
При в'язанні складніших рельєфних або ажурних візерунків кожен ряд починайте з однієї повітряної петлі - для стовпчиків без накидов, з двох - для напівстовпчиків з накидом, з трьох - для стовпчиків з накидом. Якщо ви вибрали складний візерунок, але сумніваєтеся в своїх силах, краще знайти готову схему для в'язання берета в журналах по рукоділлю.