Як визначити залізо у воді.

Залізо - один з найбільш важливих мікроелементів, необхідних для нормального функціонування людського організму. Його нестача може призвести до серйозних захворювань. Тим не менш, надлишок також шкідливий. Оскільки розчинні сполуки заліза часто знаходяться в питній воді, дуже важливо вміти визначити цей хімічний елемент і обчислити його концентрацію.
Вам знадобиться
  • - перманганат калію;
  • - набір аквариумиста;
  • - нашатирний спирт;
  • - розчину сульфосалициловой кислоти.
Інструкція
1
Вода, в якій знаходиться велика домішка сполук заліза, має характерний залозистий присмак. Якщо її залишити в скляному посуді на кілька діб, на дні і стінках утворюється жовтувато-бура плівка.
2
Додайте до води слабкий (світло-рожевий) розчин перманганату калію КМnO4. Якщо в ній міститься значна кількість розчинних сполук заліза, світло-рожевий колір розчину перманганату калію або зникне зовсім, або зміниться на жовтувато-бурий. Чим більше у воді заліза, тим темніше буде цей колір. Зрозуміло, це дуже неточні, грубі способи визначення заліза. З їх допомогою можна лише відповісти на питання: чи є з'єднання цього елемента у воді.
3
Можете придбати в зоомагазинах так званий набір аквариумиста вітчизняного або імпортного виробництва, спеціально створений для визначення вмісту заліза у воді. Інструкція з використання прикладена до кожного набору. Слідуючи їй, ви обчисліть концентрацію заліза. Звичайно ж, ці дані будуть вельми приблизними.
4
Якщо вам потрібна висока точність, можете скористатися якісною реакцією з сульфосалициловой кислотою. Вона заснована на тому, що іони двовалентного і тривалентного заліза в лужному середовищі реагують з сульфосалициловой кислотою, утворюючи комплексне з'єднання зі стійким жовтим кольором. За допомогою фотометричних методів аналізу, судячи з інтенсивності цієї жовтого забарвлення, визначають загальну концентрацію заліза.
5
Хід аналізу: візьміть пробу досліджуваної води (25 мілілітрів), додайте до неї 1 мілілітр 10% -го нашатирного спирту і 1 мілілітр 20% -го розчину сульфосалициловой кислоти. Перемішайте, почекайте 15 хвилин. Потім проведіть фотометричний аналіз зі світлофільтром, розрахованим на довжину хвилі в інтервалі 400-430 нм. Як еталони порівняння рекомендується використовувати водні розчини железоаммонийні квасцов.