Як оживити замерзлі квіти.

Кімнатні рослини з давніх часів є окрасою будь-якого будинку. Однак часом холодний протяг або різке зниження температури повітря можуть призвести до замерзання і навіть загибелі квітки. Якщо така неприємність трапилася, необхідно відразу ж вживати заходів щодо пожвавлення рослини. Зробити це можна за допомогою декількох способів.
Вам знадобиться
  • - тепла вода;
  • - стимулятори росту;
  • - пластикова пляшка;
  • - поліетиленова плівка;
  • - дріт;
  • - препарати для пожвавлення замерзлих кольорів;
  • - ножиці;
  • - мелена кориця.
Інструкція
1
Насамперед необхідно зігріти рослина. Для цього перенесіть його в більш тепле приміщення. Обов'язково стежте за тим, щоб не було сильних перепадів температури. Спробуйте обприскати стебла і листя квітки теплою водою з розчиненими в ній стимуляторами росту.
2
Якщо квітка невеликий, спробуйте створити для нього невеликий парник. У пластикової пляшки відріжте дно і верхньою частиною накрийте горщик із квіткою. Велике рослина можна накрити поліетиленовою плівкою, попередньо натягнувши її на зроблений з дроту каркас.
3
Скористайтеся спеціальними препаратами, спеціально розробленими саме для пожвавлення замерзлих кольорів. Найбільш ефективними з них є: «Корневин» - він відновлює пошкоджені корені, «Фундазол» - надає системну дію на всі частини рослини і надає лікувальну і захисну дію, «Епін» - регулює ріст рослини і стимулює його імунну систему, «Циркон» - захищає квіти від абіотичних і біотичних факторів, а також запобігає опадання зав'язі.
4
У разі якщо перераховані вище способи не допомогли пожвавити квітка, спробуйте зробити йому операцію. За допомогою розпечених ножиць акуратно відріжте замерзлі пагони до здорового місця. Після цього обов'язково присипте зрізи меленою корицею. В результаті корінь пустить молоді відростки, або ж рослина сама відновить своє зростання.
5
Спробуйте переукореніть рослина. Для цього притисніть стебло до землі, закріпіть його в такому положенні за допомогою дроту і трохи присипте місце закріплення землею. Можете також акуратно відрізати живі пагони і помістити їх в ємність з водою, попередньо додавши в неї стимулятори росту. Завдяки ним процес утворення корінців буде йти швидше.
Корисна порада
Щоб запобігти замерзанню кімнатних рослин, перед тим як відкривати кватирки і вікна, по можливості переносите квіти в іншу комнату.Не поливайте пошкоджені рослини холодною водою, так як коріння не будуть її вбирати, а листя і стебла продовжать її випаровувати. В результаті квітка засохне.