Як потрібно їсти устриці.

Ще древні римляни імпортували устриць з англійських узбереж в чанах з солоною водою, вони тримали їх в басейнах і відгодовували вимоченими у вині бісквітами. Устриці вважаються не тільки делікатесом, а й афродизіаком. Пуристи вважають, що справжній смак устриць можна дізнатися, тільки куштуючи їх сирими. Подають цей делікатес дюжинами або півдюжини.
Інструкція
1
Перш ніж є устриць, оцініть їх зовнішній вигляд. Молюсків подають на льоду, у вже відкритих раковинах. Устриці можуть бути різних розмірів і смаків, залежно від їх походження, але м'ясо, не дивлячись ні на що, у молюсків має бути непрозоре, перламутрово-сіре. Якщо вам подали устриці з напівпрозорим м'ясом, значить їх вирощували в таких умовах, де молюски не отримували достатньо їжі і тому не змогли розвинути смак. Відмовтеся від такої страви. Також варто відмовитися від устриць без запаху або із занадто різким запахом. Нормальний їх аромат - слабкий, але виразних запах моря. Зверніть увагу і на кількість рідини в раковинах. Це устричний сік, також званий лікером, і його має бути багато.
2
Якщо ви вечеряєте не один, то, як правило, блюдо з устрицями подають загальне, одне на двох-трьох людей. Правилами хорошого тону наказують запропонувати право вибору першої устриці дамі або запрошеному вами чоловікові. Якщо вибрати належить вам, то, за цими ж правилами, починають з найменшої устриці на блюді.
3
Ревнителі смаку пропонують їсти устриць без будь-яких приправ, але не менш традиційним доповненням до устриць служать часточки лимона, коктейльний соус і соус міньонет з червоного вина, оцту та цибулі шалот. Також молюсків може супроводжувати багет зі свіжим маслом.
4
Візьміть раковину в праву руку, затиснувши між великим, середнім і вказівними пальцями. Найвужчий кінчик раковини повинен «дивитися» від вашої долоні, а поглиблений кінець розташовуватися між пальцями. Намагайтеся не розплескати «лікер». Додайте трохи обраної вами приправи або не додавайте нічого. Приправляючи устрицю, намагайтеся додати буквально кілька крапель соусу або соку, щоб не перебити ніжний смак делікатесу.
5
Відокремте спеціальної вилочкою устрицю від раковини в тих місцях, де вона все ще приліплена до неї. Не звертайте уваги ні на мускульні скорочення, ні на «писк» видаваний молюском (іноді таке буває). Не треба тикати вилочкою в м'ясо або підчіплювати його на цю вилку, завдання даного приладу - полегшити подальше поглинання делікатесу.
6
Піднесіть вузьким кінцем раковину до рота і дозвольте м'ясу ковзнути вам на язик. У деяких культурах прийнято всмоктувати м'ясо в себе з виразним хлюп, але краще постаратися зробити це, виробляючи якомога менше шуму.
7
Не вірте міфу про те, що устриці повинні проскакувати в гортань - це не так, тому що в такому випадку як би ви відчули смак? Потримайте делікатес трохи на мові, щоб розкуштувати його. Потім зробіть кілька жувальних рухів або проковтніть устрицю цілком. Потім можете відкусити трохи багета з маслом, випити пару ковтків вина і взятися за наступного молюска.
Корисна порада
Куштуючи устриць, прийнято говорити про їх смак і текстурі. Використовуйте такі слова, щоб відписати смак: солоний, вершковий, солодкий, динний, маслянистий, мідний, морський. Описуючи текстуру, говорите про них як про соковитих, м'яких, щільних.