Як організувати пляж.

Якщо ви хочете організувати громадський пляж, ретельно виберіть місце для його розташування і приготуйтеся до візитів представників різних перевіряючих інстанцій. Дозволи на відкриття пляжу потрібно буде отримувати і в Росспоживнагляді, і в МНС. Крім того, знадобляться чималі витрати на облаштування самого місця відпочинку і розчищення дна водойми.
Інструкція
1
Оберіть місце для майбутнього пляжу. Пам'ятайте, що цей статус зможе отримати не всяка прибережна територія. Місце відпочинку повинне розташовуватися не ближче півкілометра від найближчого стоку. А дно водойми повинне знижуватися поступово. Взагалі в кожному регіоні існує своя нормативна база з цього питання. Ретельно вивчіть її.
2
Оформіть оренду на землю. Якщо це муніципальна територія - зверніться з цим питанням в міську адміністрацію. Якщо земля приватна - домовляйтеся з власником.
3
Обгородіть територію пляжу на суші. На водній кордоні встановіть буйки. Перш ніж завозити пісок, фахівці радять прибрати верхній шар грунту і постелити геотекстиль - щоб не проростала трава, а пісок повільніше розмивався водою. Деякі ділянки пляжу навпаки, можна засіяти газонної травою або розстелити рулонні газони. Також частина місця відпочинку можна замостити тротуарною плиткою - на тверду, рівну поверхню буде зручніше ставити шезлонги і парасольки від сонця.
4
Найміть водолазів для розчищення та обстеження дна водойми. За нормами, спуск у воду повинен бути плавним - на відстані 15 метрів від берега глибина не повинна досягати більше двох метрів. Бажано, щоб купальна зона була піщаної або мелкогалечного.
5
Організуйте інфраструктуру пляжу. Поставте кабінки для переодягання, туалети, а якщо не підведена каналізаційна система - біотуалети. Можна облаштувати душ, кафе, водні гірки, прокат катамаранів, катання на банані і скутерах, масажну кабінку, місце для нанесення малюнків хною. Природно, в місці масового відпочинку повинен бути медпункт, рятувальна вишка, пункт охорони. Бажано обладнати пляж системою відеоспостереження - щоб відвідувачі, пішовши купатися, не турбувалися за залишені речі.
6
Ще до початку купального сезону ваш пляж повинна відвідати спеціальна комісія, що складається з представників МНС, Інспекції по маломірних суднах і Росспоживнагляду. Вони проведуть прийомку пляжу. Якщо нарікань немає - ви отримаєте дозвіл на використання. Якщо є недоліки, вам дадуть час на їх усунення.