Як перенести системний диск.

Жорсткий диск - вельми уразливий елемент персонального комп'ютера. При заміні цього пристрою, як правило, заново встановлюють операційну систему на новий накопичувач. Існує спосіб істотно скоротити час, використовуючи технологію перенесення робочої копії Windows.
Вам знадобиться
  • - Partition Manager;
  • - чистий DVD-диск.
Інструкція
1
Для переміщення всіх файлів операційної системи на інший вінчестер створіть копію локального диска. Важливо розуміти, що даний процес не можна здійснити під час роботи з вказаною ОС.
2
Скачайте комплект файлів програми Partition Manager, призначених для створення завантажувального диска. Зазвичай вони представлені у вигляді ISO-образу. Це полегшить процес створення накопичувача з потрібними опціями.
3
Запишіть додаток Partition Manager на DVD-диск. Обов'язково відключіть функцію мультисессии, щоб мати можливість запускати програми в DOS-режимі.
4
Перезавантажте комп'ютер і відкрийте меню BIOS. Призначте DVD-привод пріоритетним пристроєм при завантаженні. Знову перезавантажте ПК і дочекайтеся завершення запуску програми з дискового накопичувача.
5
Підготуйте другий вінчестер для копіювання інформації. При створенні копії розділу необхідна наявність неразмеченное області. Якщо все простір жорсткого диска зайнято локальними томами, видаліть деякі з них. Обсяг порожнього простору має бути більше розміру системного диска хоча б на 3 Гб.
6
Тепер відкрийте вкладку «Майстра» і клікніть по пункту «Копіювання розділу». Виділіть лівою кнопкою миші системний тому першого вінчестера. Натисніть кнопку «Далі».
7
Виберіть підготовлену область другого жорсткого диска. Знову натисніть «Далі». Вкажіть розмір майбутнього локального диска. Для цього додайте до обсягу вихідного томи 2-3 Гб. Натисніть «Далі». Закрийте вікна майстра копіювання томи.
8
Відкрийте вкладку «Зміни» і перейдіть до поля «Застосувати фізично». Підтвердіть запуск процесу обробки жорстких дисків. Ні в якому разі не відміняйте цю процедуру і не вимикайте його. Використовуйте блок безперебійного живлення для запобігання псування таблиці розділів.
При заміні жорсткого диска багато користувачів перевстановлюють операційну систему. Це не займає багато часу. А ось установка всіх необхідних програм і настройка ОС, як правило, дуже трудомісткий процес. На щастя, існує можливість швидко перенести операційну систему на інший вінчестер.
Вам знадобиться
  • - Acronis Disk Director.
Інструкція
1
Для здійснення швидкого перенесення всіх файлів операційної системи скористайтеся програмою Acronis Disk Director. В даному випадку необхідно використовувати дев'яту або новішу версію утиліти. Встановіть цю програму на комп'ютер і перезавантажте його, попередньо підключивши той жорсткий диск, на який ви будете копіювати системний розділ.
2
Для створення копії розділу вам буде потрібно наявність неразмеченное області на новому вінчестері. Тобто якщо весь обсяг жорсткого диска зайнятий локальними розділами, то видаліть деякі з них. Запустіть програму Acronis і перейдіть в режим для досвідчених користувачів. Відкрийте вкладку «Майстра» і виберіть пункт «Копіювати розділ». У новому вікні просто натисніть кнопку "Далі".
3
Тепер виберіть нерозмічену область потрібного жорсткого диска і натисніть кнопку «Далі». Задайте розмір нового розділу. Якщо ви не внесете зміни, то він дорівнюватиме розміру вихідного локального диска з операційною системою. Натисніть кнопки «Далі» і «Готово» для підтвердження заданих параметрів.
4
Після повернення в головне меню програми виберіть вкладку «Зміни» і клікніть по пункту «Застосувати зміни». Натисніть кнопку «Так» і дочекайтеся завершення роботи програми. Перевірте активність створеного розділу, використовуючи будь-який доступний файловий менеджер.
5
Якщо ви копіюєте файли операційних систем Windows Seven або Vista, то обов'язково створіть копію завантажувального розділу. На ньому розташовані файли, необхідні для запуску системи. Зазвичай він відображається у вигляді окремого локального диска , розмір якого становить 100 Мбайт.
6
Якщо після спроби завантаження Windows з нового диска комп'ютер видав помилку, то вставте інсталяційний диск цієї системи і виберіть меню «Відновлення запуску». Це необхідно для автоматичного редагування файлів завантажувального розділу.