Як розрахувати знижку. Як порахувати знижку покупцю.

Знижки - один з інструментів стимулювати клієнта здобувати товар. Найчастіше їх роблять великі бренди, які прагнуть до завоювання якомога ширшого кола споживачів, «привчаючи» їх до носіння свого одягу, споживанням косметики і так далі. Розрахунок знижок є частиною стратегії диференціації цін.
Інструкція
1
Ця стратегія передбачає зміну рівня цін для різних категорій споживачів, різних регіонів, а також регулювання сезонних коливань протягом року. Розрахунок знижки слід вести від бази. За неї приймають ціну, отриману методом ціноутворення. Потім розраховують розмір надбавок або знижок.
2
Для клієнтів диференціювати знижку можна по частоті користування ними послуг компанії або її продукції, за обсягами покупок, а також по способам оплати. Створювати систему знижок має сенс лише в тому випадку, якщо існує реальна боротьба за покупця.
3
Щоб розрахувати знижку , потрібно порахувати, наскільки ефективно даний захід буде для фірми. Методики розрахунку ефективності залежать і від виду знижок: знижка за обсяг одноразової покупки або накопичений обсяг, сезонна знижка або знижка за швидкість оплати. Знижка не повинна бути для підприємства неминучим злом, вона повинна привести до зростання прибутку, або, принаймні, її збереженню.
4
Знижка за обсяг придбаної продукції - це прогресивна знижка. Для її розрахунку керуються наступним принципом: прибуток від більшого обсягу продажів зі знижкою не повинна виявитися менше, ніж при малих обсягах зі старою ціною.
5
Щоб розробити шкалу знижок, потрібно розрахувати первинний об'єм продажів, з якого можна робити знижку , розрахувати суму маржі для всіх рівнів шкали, яку компанія планує отримати.
6
Знижка за швидкість оплати застосовується при складанні контракту. Чим раніше клієнт сплатить продукцію, тим більше йому можна зробити знижку . Тут при розрахунку знижки слід виходити з вигод, які ви отримаєте, отримавши гроші раніше. Це може бути банківський процент, інфляція, заморозка активів і так далі. Тобто, в контракті обумовлені умови, які принесуть вигоду продавцю і за це покупець отримає також вигоду.
7
Сезонні знижки перерозподіляють попит. Для їх розрахунку вважають витрати на перемикання при переході на нову продукцію, вимушені простої поза сезоном, витрати на наймання додаткового персоналу в пік сезону. Знижки на ліквідацію товару розраховують, виходячи з можливих витрат на зберігання продукції, а також з імовірності псування продукції і так далі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=B2J9dmOkPx4