Як підвищити знання.

«Мені відомо, що мені нічого не відомо» - так стверджував великий поет Омар Хайям. Звичайно, це образне перебільшення притаманне творчим особистостям, але частка правди в подібних словах є. Адже навіть лауреат Нобелівської премії знає лише дуже малу частину тієї інформації, яку накопичило людство. Тим не менш, оволодівати новими знаннями необхідно всім. Це підвищує загальний рівень розвитку людини, розширює його кругозір. Ніколи не вгадаєш заздалегідь, які саме знання вам знадобляться в тій чи іншій конкретній ситуації.
Інструкція
1
Читайте як можна більше літератури. Читання не тільки дає нову інформацію, але і тренує мозок, вчить думати, аналізувати, роздумувати. Зрозуміло, мова йде не про нескінченні любовні романи, низькопробних детективах, скандально-сенсаційних опусах і тому подібних книгах. Намагайтеся читати серйозну художню та науково-популярну літературу, переглядайте новини. Це принесе незмірно більше користі, ніж комп'ютерні ігри-стрілялки, наприклад.
2
При першій можливості намагайтеся дізнатися щось нове для себе. Тут вам допоможе не тільки читання, але й перегляд телепередач, спілкування на різних форумах в інтернеті, в клубах за інтересами. Намагайтеся буквально вбирати інформацію в себе. Якщо ви не можете сприймати матеріал відразу, записуйте в зошит.
3
Спілкуйтеся з розумними, знаючими людьми. Не соромтеся задавати їм питання, уточнювати інформацію, якщо щось здасться незрозумілим. Приймайте участь в суперечках, дискусіях. Це дасть поштовх до розвитку аналітичних здібностей вашого розуму, а також розширить ваш кругозір. Якщо ви щось не розумієте і не можете розібратися, не залишайте на потім. Постарайтеся вникнути в отриману інформацію відразу.
4
Але, зрозуміло, насамперед оволодівати новими знаннями в тій конкретній області, в якій ви працюєте. Всіляко підвищуйте свою кваліфікацію. Навіть якщо ви вже досягли серйозних успіхів, не зупиняйтеся на досягнутому рівні. Навчайтеся на спеціальних тренінгах, курсах, спілкуйтеся з професіоналами, діліться досвідом. Ставте перед собою нові цілі, завдання. Це тільки піде вам на користь - ви й підвищите знання, і зможете просунутися службовими сходами вгору.
5
Одним словом, намагайтеся дотримуватися мудрому завіту знаменитого вченого К.А. Тімірязєва: «Знати про все потроху, і все про дещо!».