Як писати пояснювальну в школу.

Пояснювальна записка від батьків є гарантією того, що дитина пропустив заняття в школі з поважної причини. Вона дозволить уникнути можливого дисциплінарного стягнення на адресу прогульника. Скласти таке пояснення можна в простій письмовій формі.
Інструкція
1
Візьміть аркуш паперу формату А4. Якщо ви є власником красивого і розбірливого почерку, напишіть текст від руки. В інших випадках, краще підготуйте друкований варіант записки, але обов'язково завірте його рукописним підписом. Пояснювальна записка не має обов'язкових стандартів оформлення, але складається відповідно до загальноприйнятих правил.
2
У правому верхньому куті вкажіть адресата документа, зазвичай їм є директор школи або класний керівник (прізвище, ім'я, по батькові та посада пишуться без скорочень). Потім напишіть повне найменування освітньої установи. Тут же вкажіть своє ім'я та прізвище.
3
Відступивши від верхньої записи приблизно 1,5 см, по центру аркуша помістіть напис - «пояснювальна записка». Словосполучення пишеться малими літерами, без лапок.
4
В основній частині пояснювальної записки, вкажіть події, які послужили причиною пропуску навчальних занять. Вони повинні бути поважними, тобто мати достатньо підстав для прогулу уроків. Прикладом такої причини є погане самопочуття дитини, сімейні обставини, участь у спортивних змаганнях. Не варто розписувати обставини пропуску занять докладно. Текст пояснювальної записки має бути чітким і лаконічним.
5
Якщо термін пропуску уроків перевищує три дні, необхідно обов'язково прикласти до пояснювальній записці довідку від педіатра, що підтверджує те, що дитина здорова.
6
В кінці документа поставте дату його складання, ваш підпис і його розшифрування. Якщо ви маєте в своєму розпорядженні письмовими доказами, що підтверджують причину пропуску (довідка від лікаря, документи зі змагань чи конкурсів), прикладіть їх до пояснювальній записці. Передайте папір класному керівнику або секретарю освітнього закладу в той день, коли дитина повернулася до занять.