Як ловити на жерлицу. Як зробити пастку на зайця.

Історія жерлиці йде у старовину, це споконвіку народне знаряддя лову хижої риби. Воно цікаво простотою своєї конструкції і легкістю застосування. Жерлиці бувають зимовими і літніми, принцип лову обома варіантами однаковий. Однак якщо ви поставили на ніч літні жерлиці, немає необхідності їх стерегти. Щука, схопивши живця, сама себе засікає, а вам залишається тільки зібрати улов вранці.
Інструкція
1
Ловля на жерлиці в теплу пору року зручна з допомогою перевіреної століттями старовинної рогульки. Вона робиться з сучка дерева і схожа на букву «Y» з шириною між ріжками до 60 градусів. На них намотується волосінь (0,5-1мм), що має колір води водоймища, далі вона закріплюється в пазу так, щоб не розмотувати до клювання.
2
На кінець волосіні прив'язується довгий металевий повідець з гачком. Бажано брати великі двійники, але розрахувати максимальний розмір треба так, щоб насаджений за спинку живець не отримав сильних пошкоджень і зміг довго плавати. Живець для щуки вибирається з тих видів риб, на які вона зазвичай полює.
3
Ставлять літні жерлиці зазвичай увечері, зручніше це робити з човна. Місце для лову вибирають тихе, біля кромки прибережного чагарника або заростей водної трави. В грунт встромляють жердину, а на нього підвішують над водою жерлицу . Можна закріпити її на гілці дерева або чагарнику, навислих над водною поверхнею. Опускають живця майже до самого дна і аналогічно ставлять ще кілька жерлиц.
4
Щука, помітивши здобич, налітає на неї і хапає поперек. Потім вона відпливає в сторону, одночасно непомітно для себе зриває волосінь з паза і починає її розмотувати. Щука зупиняється, розвертається і заковтує живця. Відчувши укол гачка, риба починає кидатися і може заплутати волосінь навколо корчів. З цієї причини в таких місцях не варто робити дуже великий запас волосіні.
5
Витягують ліпшу щуку не поспішаючи. Дуже велика хижачка запросто порве волосінь або залишить на гачку замість себе свій шлунок. Намагаючись вирватися, риба буде кидатися з боку в бік, іноді вистрибуючи з води. Утримуйте її, обережно підтягуючи до берега при кожній можливості. Поступово риба втомиться і дозволить підвести під себе підсак.