Як відмовити в укладенні договору.

У роботі кадрової служби будь-якого підприємства є найважливіший вид діяльності: укладення трудового договору з потенційним працівником. Уявімо, що ви - роботодавець. Ваш черговий претендент сподівається, що договір з ним буде укладено, але ви змушені йому відмовити за цілком законним підставах. Робити це треба грамотно і безконфліктно.
Інструкція
1
Базових основ для відмови в прийомі на роботу і укладенні трудового договору дві: положення законодавства (Трудового кодексу та ін.) І ділові якості претендента.
2
Правові підстави для відмови такови.1. Відмова може бути мотивований, наприклад, вимогою до віку: «на жаль, ваш вік не дозволяє зайняти це робоче місце» (працевлаштування неповнолітніх громадян згідно ст.63 ТК РФ) .2. Правомірним буде відмова в після остаточного співбесіди з вимогою надати певні документи: «сьогодні ми змушені відмовити вам, тому комплект обов'язкових документів для прийому на роботу у вас не повний »(див. ст.65 ТК РФ) .3. Претендент може отримати відмову за законом чинності обмежують і заборонених норм ст.253, ст. 265 ТК (застосування праці жінок та осіб до 18 років на роботах з небезпечними та шкідливими умовами праці та ін.). 4. Роботодавець має право відмовити в укладенні трудового договору, якщо виявить при співбесіді запис у трудовій книжці про позбавлення права на певний строк займати саме ту посаду (займатися діяльністю), на яку претендує кандидат.
3
Відомі також нормативні акти, що дозволяють роботодавцю давати чітку мотивування відмови особам при укладенні трудового договору в медичній та педагогічній сфері. Тут необхідні спеціальні знання і спеціальна підготовка, підтверджені відповідними документами (ст.65 ТК РФ та ін.). Наприклад, правом займатися діяльністю у сфері медицини та фармацевтики мають особи, які здобули середню або вищу медичну та фармацевтичну освіту в Росії (диплом, спеціальне звання, сертифікат, ліцензія обов'язкові). Особливі вимоги за законом пред'являються до кандидатів на посаду прокурора і слідчих прокуратур, співробітника митного органу, судді, нотаріуса та ін.
4
Обґрунтованим вважається відмова тому, хто не погоджується при прийомі на роботу на випробувальний термін. Випробування необхідно для перевірки відповідності кандидата доручається, і встановлюється за згодою сторін згідно ст.70 ТК РФ.
5
При прийомі на роботу завжди важлива об'єктивна оцінка ділових якостей, досвіду, рівня освіти кандидата. Потрібні для конкретного робочого місця ділові якості - це, по суті, кваліфікаційні вимоги та професійні навички, які прописані в галузевих нормативах або внутрішніх посадових інструкціях.
6
Специфіка тієї чи іншої посади іноді дуже жорстко робить ділові якості основними професійними. Якщо грубий і замкнута людина, фахівець високого класу, гіпотетично може бути прийнятий на вакансію банківської сфери, де немає прямих контактів з клієнтами, то невитримана і неохайна дівчина навряд чи займе місце, що звільнилося операционистки. У таких випадках головний орієнтир для відбору - специфіка посади і розсудливість.
Зверніть увагу
Роботодавець може відмовити кандидатові, що не приступившему без поважних причин до виконання приписаних обов'язків в день початку роботи, обумовлений в трудовому договорі, або на наступний день. Якими б не були підстави для відмови, причини його повинні бути висловлені здобувачеві дохідливо, грамотно, коректно.
Корисна порада
Посилання на «ексклюзивні» внутрішні корпоративні норми - не гарантія безконфліктного відмови претендентові в укладенні трудового договору: вимоги компанії до конкретної посади не повинні суперечити законодавству. При судовому розгляді може виграти тільки той роботодавець, що доведе розумність внутрішніх норм.