Як вибрати шини-липучки.

Шина-липучка являє собою нешипованну гуму, оснащену протектором з великою кількістю борозенок. Такий тип шин дозволяє більш комфортно переміщатися по дорозі, залитої водою. Особливості візерунка на поверхні гуми допомагають вбирати зайву воду і відводити її по борозенками орнаменту, що і сприяють адгезії (прилипання) шини до покриття траси.
Вам знадобиться
  • Шина-липучка, звичайна шина (для порівняння), 100 мл води.
Інструкція
1
Визначте, чи підійдуть шини-липучки для експлуатації на вашому автомобілі. Такий вид нешипованной зимової гуми може послужити хорошу службу, якщо будете в зимовий час і міжсезоння пересуватися по місту. На дорогах, вільних від льоду, такі покришки допомагають автомобілю практично безшумно пересуватися і покращують маневреність. За містом, на зледенілих трасах «липучки» не дозволять машині впоратися зі складною ситуацією. Якщо доводитися часто курсувати між населеними пунктами, краще відмовитися від такого різновиду покришок.
2
Оберіть марку шин, яка найбільше підходить вашій машині. Можна купити «липучі» покришки тієї фірми, в шини якій ви постійно «взуваєте» свій транспорт. Проконсультуйтеся з продавцем, чи виробляє ваш улюблений бренд таку різновид гуми. Попросіть каталог. Якщо особливих переваг немає, виберіть «липучки» Dunlop Graspic DS3, Yokohama ice Guard IG30, Yokohama W.Drive V902, визнані високоякісними за міжнародними стандартами.
3
Візьміть шину в руки і прощупайте гуму. Матеріал повинен бути м'яким на дотик. Навіть при температурі навколишнього середовища нижче 25 градусів, якісна гума липучок залишається еластичною. Порівняйте зі звичайною або шиповану покришкою - вони більш жорсткі. Якщо шина-липучка погано згинається в руках, якість гуми не дуже висока.
4
Розгляньте орнамент на поверхні гуми. Борозенки повинні бути дрібними і численними. Саме ця особливість будови протектора дозволяє швидко і якісно відводити воду при контакті з мокрою поверхнею. Візьміть 50-100 мл води і з дозволу продавця облийте гуму. В результаті цього досвіду ви побачите, як рідина заповнить простір між дрібним візерунками. Вона немов вбереться в шину як в губку.
5
Уважно огляньте поверхню покришки. «Липучки» зношуються досить швидко через свою м'якості. На шинах повинні відсутні потертості і сліди експлуатації (якщо, звичайно, ви не купуєте завідомо вживану продукцію).
Зверніть увагу
Малюнок на протекторі повинен бути спрямованим, щоб краще відводити вологу по борозенками.
Корисна порада
Вибираючи шини, правильно оцініть умови, в яких ви будете експлуатувати машину. Ідеальний варіант - мати в наявності не тільки «липучки», а й шиповані покришки.