Як включити в BIOS ahci. Немає напису press del to enter setup.

У вас сучасний комп'ютер і ви купили новий жорсткий диск. Напевно ви вже чули про нову функцію NCQ, яка була виконана на останніх моделях. Ви передчуваєте прискорення завантаження Windows і ПЗ, зниження шуму у вінчестера. Все що залишилося - зайти в BIOS і провести деякі зміни в налаштуваннях.
Інструкція
1
Якщо ви знаєте про подібні новинки і розумієте, про що йде мова, ви напевно знаєте, як запустити BIOS. Якщо ні, перезавантажте комп'ютер. Під час тестування оперативної пам'яті внизу екрану з'явиться напис Press Del to enter setup. Значить потрібно натиснути кнопку Del або ту, яка буде вказана замість неї, можливо, це буде комбінація клавіш, щоб увійти в БІОС.
2
Налаштування AHCI на рівні BIOS присутня тільки в материнських платах нового покоління, у яких контролер IDE/SATA підтримує інтерфейс SATA II. AHCI це абревіатура, розшифровується як Advanced Host Controller Interface. Щоб налаштувати цей параметр, знайдіть вкладку ATI SATA Type. Можливі значення у вкладці: Native IDE, RAID, AHCI.
3
У положенні Native IDE звернення до SATA-накопичувачів буде йти, використовуючи механізм, аналогічний IDE-контролера. У такому положенні не потрібні додаткові драйвера, так як все, що необхідно для коректної роботи, міститься в будь-якій операційній системі. Значення RAID об'єднує жорсткі диски в масиви RAID, підвищується надійність зберігання інформації і швидкість роботи. Для установки необхідний драйвер на змінному носії. І, нарешті, значення AHCI: дискова підсистема має значення найбільш високої швидкодії в цьому режимі.
4
Аналогічна робота проводиться, якщо вкладка називається SATA RAID/AHCI Mode. Відмінність лише в тому, що механізм IDE-контролера буде використаний в параметрі Disabled. RAID і AHCI в параметрах SATA RAID і AHCI Mode, відповідно.
5
Якщо у вас вкладка SATA AHCI Mode, там будуть значення: Enabled («Включено») і Disabled («Вимкнено»). Параметр Enabled дозволить вам скористатися перевагами режиму AHCI.
6
Включати режим AHCI рекомендується до установки операційної системи. Якщо зміни режиму в BIOS відбулися при встановленій системі - виникне «синій екран смерті». Щоб цього не сталося, примусово замініть стандартний драйвер IDE/SATA.
7
Якщо так сталося, що у вас встановлена стара ОС (сімейства Windows 9x), то використання AHCI-контролера навряд чи допустимо, тому що не існує необхідних драйверів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=RsElKwka0QY