Як благословити молодих на весіллі. ікона рятівник на весілля.

Благословення батьків - важлива і значуща частина православного весільного обряду. Батьки жениха і нареченої благословляють молодих на довге і щасливе життя, і цей момент - один з найбільш зворушливих і хвилюючих.
Вам знадобиться
  • ікона Казанської Божої Матері (для батьків нареченої);
  • ікона Спасителя (для батьків нареченого);
  • довгий рушник.
Інструкція
1
Першими молодих благословляють батьки нареченої, «відпускаючи її з отчого дому в нову сім'ю. Робиться це безпосередньо перед виїздом з дому на весільну церемонію. Благословення - це таїнство, тому його не проводять прилюдно. Батькам нареченої і молодим варто ненадовго відлучитися від гостей і пройти в інше приміщення.
2
Благословення виробляється чином Казанської Божої Матері. Якщо в родині її немає - ікону можна заздалегідь придбати в храмі. Знадобиться також рушник - ікони не прийнято брати голими руками.
3
Візьміть в руки рушник, потім, з його допомогою - ікону, повернувши чином в сторону нареченого і нареченої. Благословляють спочатку наречену. Суворої формули не існує - просто від чистого серця побажайте їй в сімейному житті щастя, благополуччя, любові. Перехрестіть наречену іконою і піднесіть образ, щоб вона могла його поцілувати. Таким же чином напуття і нареченого. Ікону, якій вироблялося благословення, треба взяти з собою до церкви на церемонію вінчання.
4
Батьки жениха благословляють молодят, коли вони повертаються після скоєння вінчання - в знак того, що приймають невістку в свою сім'ю, в свій будинок. Обряд відбувається точно так само, але замість ікони Казанської Божої Матері береться ікона Спасителя. Після того як обряд завершений, молодим на рушнику підноситься хліб і сіль.
5
Ікони, якими батьки благословили своїх дітей на вступ до шлюбу, ставляться на святковий стіл, а після закінчення торжества займають почесне місце в будинку молодят - саме вони вважаються хранителями молодої сім'ї.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=b024Ew6BQqk
Зверніть увагу
Відсутність батьківського благословення не є перешкодою для здійснення обряду вінчання, але вважається дуже небажаним. Якщо батьки молодят - атеїсти, і не вітають реєстрацію шлюбу за церковним обрядом, батьківське напуття може бути замінено священичим.