Як кинути аспірантуру.

В деяких життєвих ситуаціях в аспіранта може виникнути необхідність закінчити своє навчання. В цьому випадку необхідно правильно оформити свій відхід з аспірантури та університету або наукового інституту.
Інструкція
1
Повідомте про своє рішення науковому керівнику. Якщо ваше бажання покинути аспірантуру пов'язано з процесом написання дисертації, можливо, в бесіді з керівником ви зможете вирішити будь-які поточні протиріччя. Також виходом може стати зміна людини, яка буде направляти і допомагати вам у науковій діяльності. Таке питання можна вирішити через кафедру, на якій ви проходите підготовку дисертації.
2
Дізнайтеся, чи можна у вашому випадку піти в академічну відпустку. Якщо ваші проблеми пов'язані з якою-небудь тимчасової ситуацією, то і покинути аспірантуру можна також на час. Підставою для відпустки може стати хвороба, вагітність чи інша екстрена ситуація. До того ж, за домовленістю з науковим керівником і вченою радою, ви можете продовжити термін підготовки дисертації до чотирьох років без будь-яких серйозних об'єктивних підстав. Для цього потрібно буде внести зміни в план аспіранта. Це можливо, тому що діяльність аспіранта не пов'язана з регулярним відвідуванням занять. Дату проходження, наприклад, кандидатських іспитів, можна вибирати досить вільно.
3
Якщо ви все ж вирішили залишити аспірантуру остаточно, зверніться на кафедру, до якої ви приписані. Вам потрібно буде написати заяву із зазначенням причин відходу. При навчанні в платній аспірантури ви можете претендувати на повернення частини внесених грошей, наприклад, якщо ви йдете в середині семестру. Конкретна сума, яку вам можуть повернути, залежить від політики університету в даному питанні.
Зверніть увагу
Догляд з аспірантури значить для вас кінця наукової кар'єри. Ви можете продовжити написання дисертації вже самостійно, в зручному для вас темпі. Згодом ви зможете захистити свою роботу в обраному університеті або науковому інституті в якості здобувача.