Як недорого купити квартиру.

Ціни на нерухомість в останні роки практично не знижуються, особливо у великих містах, а час від часу і різко злітають вгору. Але це не означає, що ви повинні готуватися викласти надприродну суму на купівлю квартири. У більшості випадків ціну на житло можна збити, якщо розробити правильну стратегію спілкування з його власником.
Інструкція
1
Покупка квартири не є справою одного дня, і перш ніж розпочати активні пошуки необхідної вам нерухомості, спробуйте проаналізувати стан цін і те, яка їхня тенденція на найближчий час. Для цього хоча б протягом двох-трьох місяців купуйте газети з відповідними оголошеннями і знайомтеся з прогнозами аналітиків. Навіть якщо коливань цін не буде, ви будете добре проінформовані про стан ринку нерухомості у вашому місті.
2
На вартість квартири впливає безліч факторів: коли був побудований будинок, який його стан зараз, в зручному Чи місці він розташовується, чи гарна транспортна розв'язка в цьому районі, яка житлоплощу квартири, в хорошому чи стані даху, комунікації та прибудинкова територія і т.д. У подібному переліку факторів завжди можна знайти кілька таких, які представлять житловий об'єкт у кілька невигідному становищі. З цих «проколів» ви можете почати торг про зниження вартості квартири.
3
Якщо будинок, де знаходиться оглянута вами квартира, розташований далеко від метро (автобусної або трамвайної зупинки), сміливо наполягайте на знижку. У навантаження можете зробити перед господарем приміщення розрахунки, скільки часу ви будете втрачати, щоб дістатися до роботи, і скільки зайвих витрат вам належить зробити, пересідаючи на інші види транспорту.
4
Спробуйте яким-небудь чином з'ясувати, чому і чи довго продається дана квартира. Якщо її намагаються продати вже кілька місяців, є шанс умовити хазяїна піти на поступки, адже йому самому, можливо, вже набрид цей процес, і він хотів би отримати, нарешті, гроші. Якщо приміщення продається тому, що власник куди-небудь їде або збирається купити квартиру в іншому місці, це теж непогано, адже в цьому випадку для нього важливо час.
5
Навіть якщо вам квартира сподобалася, що не розхвалювали її, щоб ще більше не підвищити цінність нерухомості в очах її господаря. Будьте ввічливі і дуже стримані. Крім того, не починайте торгуватися відразу ж. Для продавця це буде сигналом, що ви дуже хочете купити житло, а значить, поступатися вам не буде.
6
Не варто піддавати квартиру, яку оглядаєте, жорстокій критиці. Якщо ви вважаєте, що це зіб'є ціну, то помиляєтеся. Даючи погану оцінку житлу, ви ображаєте господаря. Звичайно, після ваших слів, він, можливо, і продасть його за нижчою ціною, але комусь іншому. Адже ви будете викликати у цієї людини негативну асоціацію.
7
Непогано, якщо ви під час огляду приміщення та розмови з його власником побіжно помітите, що оглядали ще парочку квартир в цьому ж районі, більш зручних і за вигідною ціною. А якщо ще й покажете газетне оголошення, де вказані схожі параметри і трохи більш низька ціна, це подіє ще більше. Тільки не перегніть палицю, не створюйте у співрозмовника враження, що ви прийшли просто так і зовсім не збираєтеся нічого купувати.
8
Краще, якщо ви перед торгом будете уявляти собі реальну вартість цього житла і першим назвете зустрічну ціну - трохи нижче тієї, за яку ви можете купити квартиру. У цьому випадку людина, можливо, вже не назве свій верхня межа ціни і знизить свою ціну. Говоріть впевнено, дивлячись в очі, як людина, налаштована серйозно. Враження посилиться, якщо ви висунете хороші аргументи, чому наполягаєте саме на такій ціні. Не варто говорити господареві, що у вас немає стільки грошей або що це дорого. Навпаки, скажіть, що необхідні кошти на покупку у вас є, ще деяку суму ви зможете зайняти, і що необхідно розрахувати витрати на оформлення, ось це і буде тією вартістю, яку ви готові сплатити. Якщо господар не дав вам прямої відповіді, заздалегідь не турбуйтеся. Дайте йому свої координати і чекайте дзвінка.
9
Спробуйте підлаштуватися під співрозмовника, так ви легше викличете у нього довіру. Спробуйте говорити з такою ж інтонацією, силою голосу, темпом. Повторюйте ніби ненароком його руху, але не так очевидно, щоб вас запідозрили у копіюванні. Якщо у вас є почуття гумору, а співрозмовник сприйнятливий до жартів, це теж допоможе налагодити між вами контакт.