Що не перекачати м'язи. Що не перекачатися.

Як відомо, м'язи досить легко відгукуються на всілякі навантаження. І така удавана легкість призводить до того, що багато атлетів збільшують робочий вагу і зовсім не звертають уваги на стан мускулатури. Таким чином, в певний момент є ризик помітити, що замість того, щоб набирати м'язову масу, ви її втрачаєте, при всьому цьому вас ще й переслідують усілякі травми, та й загальний стан не дуже. Все це - симптоми перетренованості.
Інструкція
1
Чи не тренуйтеся по «відмовний» системі. Колись це був дуже популярний метод для нарощування м'язової маси, але він сильно збільшує ризик травми. Рекомендується зупиняти всі свої сети за один повтор до того, як настане м'язовий відмову. Адже саме до цього моменту м'язи досягають точки граничної активації, тому продовжувати далі немає сенсу.
2
Якщо після тренувань ви часто відчуваєте слабкість, болі в м'язах, головні болі і дратівливість, це означає, що ви тренуєтеся занадто багато і потрібно знизити навантаження. Необхідно як мінімум на два тижні відмовитися від тривалих тренувань. Після цього почніть чергувати тривалі заняття з більш легкими і короткими.
3
Зменшіть навантаження на біцепси і трицепси, оскільки на ці м'язи достатньо сильно задіяні під час виконання інших вправ. Досить буде виконувати такі вправи, як підтягування зворотним хватом і віджимання з вузькою постановкою рук.
4
Постійно стежте за станом свого організму. Якщо ви відчули різкий біль, це означає, що з м'язами щось не так. І якщо ви не хочете мати серйозні проблеми з опорно-руховим апаратом, терпіти біль в м'язах і суглобах ні в якому разі не варто. Відчувши її під час виконання вправ, одразу ж знизьте вагу і темп виконання, ретельно контролюючи техніку. Якщо біль не пройшов, необхідно негайно звернутися до лікаря.
5
Зменшіть вагу для підйому. Наступного дня після тренування м'язи повинні лише приємно нити. І пам'ятайте, для того щоб м'язи стали сильними, не обов'язково кожен день навантажувати їх непосильними навантаженнями. Знизьте свої тренувальні обсяги на 25-50%. Повільна робота плюс орієнтація на власні відчуття дадуть вам велику користь, ніж надривні навантаження.
6
Ну і, звичайно ж, пам'ятаєте про відпочинок. Адже відсутність такого неодмінно приведе вас до перетренованості. Організму потрібно 48 годин для того, щоб припинився синтез білка, і м'язи знову були готові до навантажень. Тому оптимальним варіантом будуть тренування три рази на тиждень.