Як бути з капризами малюка.

Важкий етап дитячих примх, як правило, починається у дитини в 2-3 роки. Щоб правильно реагувати на поведінку малюка, батькам насамперед потрібно зрозуміти, що так проходить важкий, але необхідний для крохи, період дорослішання.
Інструкція
1
Непослух і впертість дитини - далеко не завжди капризи. Постарайтеся пошукати інші причини такої поведінки малюка. Найчастішими є недолік батьківської уваги, самотність, нудьга. У такій ситуації капризи - спосіб звернути на себе увагу мами і тата, спілкування з якими необхідно дитині як повітря. Пам'ятайте, що в батьках зосереджений весь маленький світ малюка, і вони - його головні люди. Не відмахується від дитини, навіть якщо ви втомилися, не в настрої, зайняті. Робіть все спільно, разом, адже можна знайти домашнє заняття, яке може бути під силу і крихітці. Не залишайте малюка наодинці з його проблемами: коли у нього щось не виходить, він сумує. Будьте готові прийти на допомогу, підбадьорити його, похвалити.
2
Частою причиною капризів малюків є безліч заборон і обмежень. Привчіть себе вживати слово «не можна» якомога рідше в спілкуванні з дитиною. Нехай воно стосується тільки дійсно небезпечних речей, які загрожують життю та здоров'ю крихти або інших людей. В інших випадках говорите: «не треба", "не будемо так робити» і т.п. Перш ніж категорично забороняти щось, спробуйте інші способи: пояснити, переключити увагу, обійняти, зацікавити чимось іншим. Головне - будьте послідовні у правилах, що встановлюються для дитини. Тоді у нього пропаде бажання відчувати вас капризами. Реалізувати нерозтрачену енергію і швидко відновити настрій малюкові допоможуть рухливі ігри та активні прогулянки на свіжому повітрі.
3
І нарешті, не забувайте про те, що малюк має право іноді покапризничать. Наприклад, якщо у нього щось болить, він втомився, йому заважає одяг або незручно в новому взутті, а, можливо, хтось його образив. Будьте завжди спокійні і уважні до свого крихітці, і ви зможете пережити важкий період капризів, уникнувши фатальних помилок у вихованні дитини.