Як повернути ношений взуття. чи можна повернути ношений взуття в магазин.

Згідно закону «Про захист прав споживачів», якщо в ношеного взуття виявлений заводський брак, її можна повернути продавцеві протягом двох років з моменту покупки і отримати назад кошти або обміняти на нову пару без дефектів.
Вам знадобиться
  • - заява продавцю;
  • - коробка і чек;
  • - акт експертизи, проведеної продавцем;
  • - акт незалежної експертизи;
  • - заява в суд.
Інструкція
1
Якщо ви купували взуття і не помітили шлюб відразу, а стали взуття носити, після чого дефект виявився, ретельно вимийте чоботи, туфлі, кросівки, босоніжки, просушіть далеко від джерел тепла, запакуйте в коробку і зверніться до продавця. При поводженні з бракованої парою взуття ви повинні мати касовий або товарний чек. Якщо ж коробку від взуття ви давно викинули, а чек не можете знайти, це не привід відмовляти вам в заміні бракованої пари взуття. Однак продавець може сказати, що дана взуття куплена не в його магазині, тому чек все-таки краще зберегти.
2
В магазині в письмовій формі повідомити продавця, що ви хочете повернути гроші за бракований товар, обміняти його нову пару або отримати в обмін іншу модель з доплатою.
3
Не забувайте, що ношене взуття не повинна бути обдертою, подряпаній, мати ознак інтенсивної експлуатації. Замінити можна тільки браковану взуття, в якій ви виявили дефекти в перші ж дні експлуатації або проявився виробничий брак при дбайливому використанні.
4
Продавець товару зобов'язаний за свій рахунок провести експертизу і представити вам акт, що підтверджує результати. Якщо в акті експертизи, проведеної за рахунок продавця, зазначено, що дефекти виникли через неправильну шкарпетки, догляду або зберігання, ви маєте право звернутися до незалежних експертів, оплатити експертизу, отримати письмові результати, після чого звернутися з позовною заявою до суду.
5
С продавця товару можна не тільки стягнути всю суму за браковану взуття, а й відшкодувати витрати, пов'язані з проведенням експертизи, а також судові витрати і упущену вигоду по причини невідвідування вами роботи через вимушеного простою, пов'язаного з проведенням експертизи і судами.
6
Практично жоден продавець не стане зв'язуватися з судовими розглядами, бо чудово знає, чим це загрожує. Тому ви без особливих зусиль зможете повернути бракований товар і отримати назад кошти або пару взуття без дефектів.