Як оцінити кімнату. Як оцінити вартість кімнати.

Вартість кімнати залежить від багатьох параметрів, але в першу чергу визначається виходячи з ціни всієї квартири. При продажу, інших юридичних угодах можна використовувати ринкову вартість. Офіційні структури, банки, податкова інспекція, нотаріус враховують тільки кадастрову вартість, довідку про яку можна отримати, звернувшись в бюро технічної інвентаризації (наказ Мінекономрозвитку РФ №113).
Вам знадобиться
  • - заява в БТІ;
  • - правовстановлюючі документи;
  • - паспорт.
Інструкція
1
Якщо квартира розділена на окремі кімнати в натурі або розділ відбувався в процентному співвідношенні, для отримання кадастрової вартості своєї частки зверніться в бюро технічної інвентаризації. Пред'явіть паспорт, правовстановлюючі документи, заповніть заяву. При наявності свіжих кадастрових відомостей, термін придатності у яких 5 років, ви отримаєте довідку про оціночну вартість протягом 10 календарних днів. Якщо ж з моменту останнього огляду квартири пройшло більше 5 років, вам доведеться повторно викликати техніка, щоб кадастрові документи оновили на підставі огляду. Тільки після цього вам видадуть довідку. Це може зайняти досить багато часу, тому для швидкого оформлення усіх документів оплачуйте терміновий тариф.
2
Для визначення ринкової вартості кімнати, яка вимагається для укладення будь-яких юридично значущих угод, зверніться до фахівців агентства нерухомості або в регіональне бюро незалежного оціночного агентства, що має державну ліцензію на проведення оціночної діяльності на території РФ.
3
Фахівці агентства нерухомості або незалежного оціночного бюро виїдуть на місце для огляду квартири. Ціна кімнати визначається в процентному співвідношенні від вартості всієї квартири. В свою чергу ціна на квартиру залежить від багатьох параметрів. Враховується загальна кубатура, місце розташування, рік побудови будинку, технічний стан і т.д.
4
Ви можете самостійно визначити ринкову вартість кімнати, проаналізувавши ціни на ринку нерухомості. Наприклад, при продажу оцінка ринкової вартості потрібна особисто вам, щоб не продешевити. Продавати ж кімнату ви маєте право за ту суму, яку назвете самостійно.
5
Скористайтеся калькулятором онлайн, якщо ви проживаєте в Москві або області. Дізнавшись вартість всієї квартири, ви без особливих зусиль визначите ціну кімнати.
Ринок вимірюється трояко: через оцінку показників зроблених угод; через оцінку залучуваних ресурсів і через оцінку існуючих ризиків. Все разом, ці способи допомагають правильно оцінити перспективи розвитку та особливості будь-якого ринку.
Інструкція
1
Вибравши для виміру ринок або його сегмент, обов'язково поставте рамки географічні (тобто ринок певній території) та хронологічні (тобто часовий відрізок - найчастіше це квартал або рік).
2
Почати можна з будь-якого з трьох пунктів. Наприклад, з ресурсів ринку. Основних ресурсних груп три: - Перша - зайняті на цьому ринку люди. Описуються ці ресурси статистично: через функціональну структуру (керівники, споживачі, наймані працівники і т.д.) і через соціально-демографічну (стать, вік, соціальні тяжіння і т.д); - Друга група - матеріальні та виробничі ресурси (в абсолютному , що не грошовому вираженні): матеріали, необхідні для виробництва товарів або виконання послуг, для сервісних і ремонтних робіт, обладнання, верстати тощо.- Третя група - медійний ресурс ринку, тобто ступінь присутності (частоти згадки в різних контекстах) компаній, присутніх на ринку, топ-менеджерів, висловлювань споживачів, реклами в ЗМІ.
3
Оцінка угод на ринку виробляється також трьома основними способами: виміром параметрів угод у фінансовому вираженні - розподілу угод по середній сумі, за групами (споживчі, В2В), по предмету угод. Два інших інструменту - це оцінка обсягу ринку (тобто скільки товарів чи послуг реально спожито) і його ємності (тобто платоспроможного попиту). Обсяг і місткість ринку оцінюються також структурно - частками, по провідним гравцям, - і динамічно, як зміна впродовж кількох років.
4
І, нарешті, ризики, обчислювані як статистична ймовірність втрати грошей при входженні в ринок нового гравця, при виході з ринку, при викиді на ринок нового товару або послуги, а також група адміністративних ризиків (пов'язаних зі зміною законодавства, зміні місцевої виконавчої влади, а також управлінської реорганізації). Ризики оцінюються як в процентах ймовірності втрати, так і в ймовірних сумах втрат при настанні тих чи інших несприятливих подій.