Як налаштувати геймпад. настройка геймпада.

Геймпад - різновид ігрового маніпулятора, покликаного забезпечити геймеру більш зручне управління ігровими об'єктами, ніж традиційні клавіатура і миша. Наскільки зручно подібний пристрій - судити кожному його користувачеві, а для того, щоб оцінити його переваги та недоліки необхідно попередньо налаштувати геймпад.

В цілому його настройка мало відрізняється від настройки джойстиків інших типів.

  1. Геймпад, як і будь джойстик, розрахований на підключення в game-порт. Однак існують перехідники, що дозволяє підключити його в звичайний USB роз'єм, причому часто вони поставляються відразу в комплекті з ігровим маніпулятором. Підключення до game-порту краще проводити при вимкненому комп'ютері, ну а USB цілком допускає «гаряче» підключення і відключення пристроїв.
  2. З диска, прикладеного до пристрою, встановіть необхідні драйвера і програму для калібрування. Як правило, це не викликає труднощів: весь процес оформлений у вигляді майстра, а від користувача потрібно лише погоджуватися з настройками за умовчанням, і результат буде оптимальним.
  3. Програму калібрування можна викликати ярликом на робочому столі або в меню «Пуск». Вона допоможе здійснити тонке налаштування аналогових маніпуляторів геймпада і призначити дії для кнопок. Втім, в деяких випадках для цього цілком можна використовувати і стандартні засоби Windows, доступ до яких відкривається з Панелі управління після установки маніпулятора.
  4. Кожній грі, де передбачається використовувати гейпади, буде необхідно повідомити про його наявність в налаштуваннях. Крім того, ряд налаштувань для геймпада також можуть бути зроблені саме в конкретній грі. Зазвичай інтерфейс настройки гейпади в іграх досить простий, і розібратися з ним не складає труднощів навіть початківцю геймеру.

Відзначимо, що в ряді ігор налаштувати геймпад так, щоб ігровий процес став комфортніше, ніж при використанні миші і клавіатури, просто неможливо. Геймпад добре підходить лише для певних жанрів ігор, в першу чергу - космічних симуляторів, в меншій мірі - для автосимуляторов. Тому не чекайте від цього пристрою неможливого.