Як зупинити зовнішній диск.

Неможливість зупинити підключений зовнішній жорсткий диск, що супроводжується появою повідомлення про те, що ОС Windows не може зупинити «універсальний тому» - досить часто зустрічається проблема. Вирішення її може бути знайдено у використанні стандартних інструментів самої системи.
Інструкція
1
Викличте головне системне меню, натиснувши кнопку «Пуск», і перейдіть в пункт «Панель управління». Розкрийте посилання «Обладнання та звук» і розгорніть вузол «Диспетчер пристроїв». Якщо вхід в систему був виконаний з облікового запису адміністратора, то вікно диспетчера буде відкрито відразу. Якщо для входу використовувалася обліковий запис користувача, що входить до групи адміністраторів, натисніть кнопку «Продовжити» в діалоговому вікні контролю облікових записів користувачів.
2
Альтернативним методом запуску утиліти «Диспетчер пристроїв Windows» може послужити використання командного рядка. Для цього поверніться в головне меню "Пуск" і перейдіть в діалог «Виконати». Надрукуйте mmc devmgmt.msc в рядку «Відкрити» та підтвердіть запуск диспетчера, натиснувши кнопку OK. Зверніть увагу на те, що ця дія не може бути виконано від імені звичайного користувача - диспетчер пристроїв буде доступний тільки для читання.
3
Розкрийте посилання «Процеси» в діалоговому вікні диспетчера і натисніть кнопку «Відображати процеси всіх користувачів» в нижній частині вікна. Знайдіть всі процеси, запущені від імені використовуваної облікового запису, в розпочатому каталозі, і відключайте їх по одному до отримання необхідного результату.
4
Для повного усунення проблеми з неможливістю зупинити зовнішній жорсткий диск необхідно позбутися впливу всіх сторонніх додатків, тобто виконати чисту завантаження операційної системи. Для цього здійсните перезавантаження в безпечному режимі і розкрийте пункт «Панель управління». Перейдіть у розділ «Адміністрування» і розгорніть вузол «Конфігурація системи». Перейдіть на вкладку «Автозавантаження» в діалоговому вікні та зніміть прапорці на полях всіх елементів, не мають підпису виготовлювача корпорації Microsoft. Перейдіть на вкладку «Служби» і повторіть ті ж дії. Підтвердіть виконання обраного дії, натиснувши на кнопку «Застосувати», і перезавантажте систему.
Якщо вам потрібно терміново вийняти жорсткий диск із комп'ютера, але сам комп'ютер ви не можете вимкнути, тоді можливо зупинити роботу диска, щоб від'єднати його від роз'ємів живлення і передачі даних.
Вам знадобиться
  • - доступ до комп'ютера з правами адміністратора.
Інструкція
1
Для того щоб зупинити жорсткий диск, на робочому столі натисніть на ярлик «Мій комп'ютер» правою кнопкою миші. У меню, виберіть пункт «Управління».
2
У вікні в меню зліва виберіть пункт «Диспетчер пристроїв». Праворуч відкриється список всіх комплектуючих, встановлених в комп'ютері. Вам необхідно знайти в списку «Дискові пристрої». За подвійним клацанням лівою кнопкою миші відкриється список встановлених дисків.
3
Оберіть потрібний диск і натисніть на нього правою кнопкою миші. У меню, виберіть пункт «Зупинити». З'явиться вікно підтвердження відключення диска. Натисніть кнопку «Так» для підтвердження. Якщо ви вибрали не той диск, натисніть кнопку «Ні».
4
Щоб після зупинки диска відключити його від комп'ютера, спочатку від'єднайте роз'єм живлення, а потім дата-канал. Відключайте диск тільки після повної його зупинки. Визначити це можна на слух: диск повинен перестати шуміти.
5
Після відключення пристрою поряд з його ярликом у вікні «Керування комп'ютером» з'явиться червоний хрестик. Щоб відновити роботу жорсткого диска натисніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть пункт "Задіяти». Жорсткий диск включиться, і ви зможете приступати до роботи з ним.
Зверніть увагу
Якщо ви виробляєте читання або запис на диску, не зупиняйте його до закінчення роботи, інакше ви можете втратити данние.Ви не зможете відключити жорсткий диск, на якому встановлена працює в даний момент операційна система.
Корисна порада
Жорсткий диск розрахований на обмежене число включень/виключень. Незважаючи на великий ліміт, намагайтеся використовувати дану функцію як можна рідше.