Як навчитися грі на гітарі.

Людина, яка вміє грати на гітарі, буде своїм у будь-якій компанії. Навчитися грі на даному музичному інструменті можна як у музичній школі, так і на спеціалізованих курсах. Цілком можливо навчитися грати на гітарі і самостійно.
Вам знадобиться
  • - спеціалізовані курси;
  • - самовчителі;
  • - доступ в інтернет;
  • - відеозаписи з виступами гітаристів.
Інструкція
1
Спочатку вирішите, на який гітарі ви хочете вчитися грати - шестиструнної або семиструнної. Найбільш поширеною є шестиструнная, тому вибрати краще саме її. Купуючи інструмент, звертайте увагу на його якість виготовлення і звучання. Пам'ятайте про те, що дешева гітара, виготовлена на який-небудь меблевій фабриці, і звучить відповідно.
2
Якщо ви вирішили вчитися грі на гітарі на спеціалізованих курсах, звертайте увагу не тільки на їх вартість, а й на тривалість. Виходите з того, що для нормального вивчення основних прийомів гри необхідно приблизно півроку. Це означає, що у хорошого майстра через шість місяців навчання ви будете розуміти ноти і зможете цілком стерпно грати на гітарі. Курси, розраховані на один-два місяці, в кращому випадку дадуть вам тільки ази.
3
При самостійному вивченні даного мистецтва вам знадобляться самовчителі і збірник пісень, спеціально створені для гри на гітарі. Як правило, в таких збірниках дається найпростіший нотний варіант виконання, розрахований на новачків.
4
Пам'ятайте про те, що грі на гітарі складно навчитися без знання нотної грамоти, тому приділіть її вивченню достатню кількість часу. Ви зможете сказати, що знаєте ноти, коли зумієте, дивлячись на нотний рядок, подумки прослухати мелодію.
5
Навчаючись грі на гітарі, вам доведеться виконувати численні вправи. Деякі з них можуть здатися простими і нецікавими, але вони потрібні для відпрацювання правильної техніки гри. З самого початку точно дотримуйтесь наведених у підручниках рекомендаціям. Не робіть чогось інакше тільки тому, що вам так зручно. Якщо ви допустите помилки на ранніх етапах, згодом вам буде дуже важко їх виправляти. Тому відразу стежте за правильною посадкою, положенням рук і т.д.
6
При грі на гітарі намагайтеся більше грати перебором струн, а не з використанням акордів. Технічно більш складна, техніка гри перебором дозволяє отримати дуже мелодійне звучання.
7
Використовуйте при навчанні відеозаписи виступів відомих гітаристів, особливо іспанських. Іспанців можна вважати певним еталоном, на який варто орієнтуватися. Слухаючи мелодії у їх виконанні, ви будете вбирати правильний стиль гри, що послужить вам дуже хорошу службу. Зокрема, подивіться в мережі записи виступів легендарного іспанського гітариста Пако Де Лусії (Paco De Lucia).
Якщо ви твердо вирішили навчитися грати на гітарі, а в музичну школу йти вже пізно і немає часу навчатися в музичному училищі, ви цілком можете освоїти це мистецтво і у себе вдома. Все, що вам для цього знадобиться - бажання і хороший інструмент.
Вам знадобиться
  • терпіння, завзятість, натхнення
Інструкція
1
Для початку вибираємо гітару. Вчитися грати, звичайно ж, легше буде на акустичній гітарі: струни і лади на ній відстоять трохи далі один від одного, ніж на електрогітарі. Хоча м'якше струни саме на електрогітарі.
2
Вибираючи інструмент, орієнтуйтеся на власні переваги: форма, розмір деки і колір гітари можуть бути будь-якими, але гітару має бути зручно тримати в руках. При грі на гітарі, її вага переноситься на праве коліно, зверху дека дотримується правою рукою. Ліва рука при цьому повинна бути абсолютно вільна. Переважно, звичайно, взяти класичну гітару або вестерн.
3
Головне, на що потрібно звернути увагу, крім зручності - висота струн над грифом. Чим вище над грифом розташовані струни, тим важче буде ставити і затискати аккорди.Кроме того, проведіть пальцями по краях грифа - залізні поріжки не повинні випирати з грифа з боків, інакше при грі на гітарі можна серйозно пошкодити пальці.
4
Ну і, зрозуміло, гітара повинна будувати. Попросіть друга, що вміє грати на гітарі, піти з вами в магазин, налаштувати і пограти на гітарі. Звук видобутих акордів повинен бути чистим і відповідати істині.
5
Отже, гітара обрана. Перше, що ви повинні навчитися робити - налаштовувати свою гітару. Особливо нові струни мають схильність швидко розтягуватися від гри, і інструмент від цього розбудовується. Можна настроювати гітару по камертону, електричному або онлайн тюнера, через інтернет.Проверять настройку гітари потрібно перед кожним уроком, щоб не зіпсувати собі слух: його, як відомо, відновити неможливо.
6
Тепер чекає важка робота - розробка пальців під акорди. Для цього ставимо вказівний палець на перший лад шостої струни поряд з порожком, затискаємо струну і витягаємо звук великим пальцем правої руки. Не забираючи вказівний, на 2 лад 6 струни ставимо середній палець, повторюємо вправу, потім послідовно затискаємо 6 струну безіменним пальцем на 3 ладу і мізинцем на 4 ладу.Снімаем пальці зі струн, витягуючи при цьому звук, в зворотному порядку: від мізинця до середнього .
7
Пальці, які не знають струн, перший час будуть сильно боліти і не слухатися, але не втрачайте наполегливості. Як тільки ліва рука сильно втомилася, відпочиньте якийсь час, потім знову приступайте до уроку.Все великі гітаристи проробляють цю вправу, яке дозволяє не втратити спритність рук.
8
Можна підібрати на гітарі гами і тренуватися на них: витягуваний звук стане цікавіше і дозволить продовжувати навчання. Або попросіть друзів-музикантів показати вам нескладні мелодії, що грають перебором. Саме граючи перебором, ви швидко разработаете пальці.
9
Запам'ятайте, що звук витягується наступним чином: великий палець правої руки «працює» з шостий і п'ятий струнами. Вказівний палець - з четвертої струною. Середній - з третьою, безіменний - з другої і мізинець - з першої.
10
Після того, як пальці більш-менш легко будуть ставитися на потрібну струну, переходьте до акордам. На перший час достатньо вивчити 10 акордів, щоб підібрати самому нескладні мелодії.
11
До нотній грамоті переходите тоді, коли трохи станете розбиратися в акордах і будете до цього готові. Багатьох новачків настільки лякають ноти, що натхнення до навчання сходить нанівець, гітара закидається відразу ж і роками не береться в руки.
12
Намагайтеся займатися не менше двох годин на день в перший місяць, а потім, коли пальці загрубіють, можна збільшити час уроків до 4 годин на день. Чим частіше і довше ви будете брати в руки гітару, тим швидше ви навчитеся грати на ней.Іграйте, і все у вас вийде!
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ok9MSxiayMs