Що не втомлюватися і бути бадьорим.

Погане самопочуття, викликане втомою, знижує працездатність і приносить багато неприємностей. Але є безліч способів позбутися втоми і залишатися бадьорим весь день.
Вам знадобиться
  • - вода;
  • - шоколад;
  • - інжир;
  • - курага;
  • - родзинки;
  • - цільні зерна, чорний хліб та інші продукти, що містять вуглеводи.
Інструкція
1
Навчіться висипатися. Доросла людина повинна спати в середньому по сім-вісім годин на добу. Недолік сну позначається на зовнішньому вигляді і самопочутті людини.
2
Сон повинен бути якісним, тобто ніяких сторонніх шумів і звуків. Та й прокидатися потрібно повільно. Найкраще з вечора продумати, що може розбудити на світанку: бажано, щоб вранці вас розбудила приємна музична композиція, гучність якої буде поступово збільшуватися.
3
Благотворно впливає вранці випитий стакан води: це найкраще «паливо» для організму. До того ж, не відмовляйтеся від повноцінного сніданку (він додасть вам сил і забезпечить енергією). Скоротіть порції, збільшивши при цьому частоту прийому їжі, наприклад, до п'яти разів.
4
Вчіться керувати емоціями: песимістичний настрой стомлює, тому намагайтеся скрізь бачити позитивну сторону. Через стреси і інших негативних емоцій падатиме енергетичний рівень.
5
Стимулюючою ефектом володіє шоколад, але краще не захоплюватися споживанням цього продукту. Буквально через три-чотири години ефект «підйому сил» пройде, тобто цей «стимулятор» надає короткочасне дію. Горький шоколад здатний зняти втому і підвищити працездатність, а молочний - заспокоює нервову систему і піднімає настрій.
6
Дозвольте собі перекуси між основними прийомами їжі, використовуючи для цього натуральні продукти: курагу, інжир, родзинки та інше. Збагатите свій раціон продуктами, що містять вуглеводи - це джерело сил, необхідних для підтримання належного енергетичного рівня. Але вибирайте тільки «корисні» вуглеводи (цільні зерна, чорний хліб та інше), оскільки інакше такий раціон негативно відіб'ється на вашій фігурі.
Зверніть увагу
Регулярна підвищена втома і відсутність фізичних сил - симптоми, до яких не варто ставитися легковажно: це привід звернутися до лікаря.
Корисна порада
Не забувайте про піших прогулянках і другий помірної фізичної активності.