Як оновити столик. Як оновити журнальний столик.

Стару дерев'яну меблі набагато вигідніше оновити, ніж викинути або заслати на дачу. Вдало відреставровані предмети меблів виглядають оригінально і багато. Уже давно в моді стиль Шеббі-шик, і ви легко можете зібрати цілий комплект меблів в цьому стилі, застосувавши прості оздоблювальні матеріали та поширені інструменти. Почати роботу можна з невеликої журнального столика.
Вам знадобиться
 • - шлифмашинка або наждачний папір;
 • - безбарвна грунтовка;
 • - бальзам для дерева з бджолиного воску;
 • - лак по дереву.
Інструкція
1
Спочатку вам необхідно очистити робочу поверхню від старої фарби і лаку. Для цього вам знадобиться шліфувальна машина або наждачний папір різної зернистості. Шліфмашінкой зачистити поверхню можна швидше, але і пилу буде більше.
2
Попередньо намочіть столик, щоб потім просто змити бруд. Щоб вручну зняти старе покриття, підготуйте кілька видів наждачного паперу від №80 до №320. Поступовий перехід від грубозернистої «шкурки» до дрібнозернистої забезпечить вам більш якісне видалення старого покриття.
3
Для очищення важкодоступних місць використовуйте стамеску або фігурний ніж. Фактура дерева повинна бути добре видна. Тепер поверхню необхідно заґрунтувати, це потрібно зробити, щоб столик став більш рівним, а новий шар лаку і фарби краще ліг. Скористайтеся безбарвною ґрунтовкою, яка не сховає природного малюнка дерева.
4
Тонким шаром за допомогою серветки нанесіть на стіл бальзам бджолиного воску. Залиште його на 12 годин, після чого щіткою пополіруйте дерево до блиску. Покрийте поверхню лаком по дереву, відтінок якого не приховає, а підкреслить природний візерунок на поверхні. Дайте столика порожниною висохнути, нанесіть другий шар, який закріпить результат і зробить предмет більш яскравим.
5
Коли лак повністю висохне, можна прикрашати столик. Зробіть оригінальну розпис. Виберіть для цього акрилові фарби, вони мають яскраві соковиті відтінки і дуже добре тримаються. Скористайтеся трафаретами, які можна купити або вирізати самостійно з щільного паперу. Можна малювати і від руки, але постарайтеся не допустити помилок, засохлий акрил практично неможливо видалити.
6
Знайдіть серветки для декупажу або шматки паперових шпалер з красивим малюнком, виріжте з них потрібні вам візерунки. Ретельно очистіть поверхню стільниці, тонким шаром нанесіть декупажний клей. Прикріпіть вирізані вами орнаменти, розгладьте шпалери вологою ганчіркою, щоб не було бульбашок або складок. Дочекайтеся повного висихання клею, після чого покрийте столик лаком.
Часто важко розлучатися зі старими меблями, з якою пов'язані різні приємні спогади, адже так хочеться, щоб дітям і внукам залишилася якась матеріальна пам'ять про предків. Саме тому питання відновлення зовнішнього вигляду та стану старих меблів актуальний навіть зараз, коли в магазинах можна знайти меблі на будь-який смак і гаманець.
Вам знадобиться
 • Шкурка крупна,
 • шкурка дрібнозернистий,
 • клей для дерева,
 • меблевий лак,
 • морилка,
 • замазка з деревної дрібнозернистої пилу і меблевого лаку,
 • розчинник для зняття фарби з деревини,
 • скипидар,
 • олійна фарба.
Інструкція
1
Оцініть загальний стан столу : перевірте чи немає пошкодження деревини жуками-деревоточцями, які можуть оселитися в меблів в будь-який час.
2
Зніміть всі декоративні і виступаючі елементи - в цьому випадку вони не будуть заважати подальшому ремонту, не зможуть окислитись і змінити колір дерева.
3
Огляньте механізми столу , за допомогою яких закриваються ящики або засуваються різні полки. При необхідності змастіть їх або замініть на нові.
4
Перевірте міцність з'єднання всіх елементів столу і при необхідності проведіть нове проклеювання всіх елементів конструкції, бажано з використанням якісного клею для дерева.
5
Зашкурьте поверхню меблів спочатку великої, а потім дрібнозернистою наждачним шкуркою (в тому випадку, якщо стіл мав лакове покриття). Потім пофарбуйте стіл підходящим за якістю меблевим лаком.
6
Покрийте поверхню столу спеціальної морилкою для обробки дерева - це дозволить краще показати структуру дерева, особливо якщо для виготовлення столу використовувалася деревина цінних порід.
7
Залиште стіл на деякий час для того, щоб морилка добре вбралася в структуру дерева і висохла.
8
Проведіть повторне покриття всіх зовнішніх поверхонь меблів лаком для деревини. Таку обробку краще проводити два або три рази, але кожен раз тільки після повного висихання нанесеного попереднього шару лаку.
9
Якщо на поверхні деревини утворилися вм'ятини, то для того, щоб радикально оновити старий стіл: Зніміть всі виступаючі і декоративні елементи і повністю видаліть попередню фарбу або лак. Для видалення фарби можна скористатися Ошкурювання при невеликому шарі фарби на меблях або видаляти фарбу за допомогою спеціальних розчинників.
10
Оцініть стан столу і всіх його елементів. Для ремонту дефектів дерев'яних меблів скористайтеся спеціальною мастикою з деревної дрібнозернистої пилу і меблевого лаку, перемішаних до густоти сметани. Заповніть отриманою сумішшю дефекти на поверхні меблів, а потім залиште просохнути. Після повного затвердіння лаку зашкурити меблі і декорують її далі.
11
Є й інший спосіб виправити наявні дефекти. Скористайтеся очищеним скипидаром, який залийте в дефект, потім це місце накрийте металевою пластиною і кілька разів пропрасуйте добре розігрітою праскою - це дозволить розпарити волокна деревини.
12
Скористайтеся для декоративного покриття таких меблів олійними фарбами, які наносяться після обробки меблів морилками.
13
Не забудьте встановити всі попередньо зняті елементи меблів.
Корисна порада
Можна використовувати для декорування столу різні види тканини, або протравить стіл перед покриттям лаком дуже насиченим, майже чорним розчином марганцівки.