Як надягати поводок на кота. Як отрімонтіровать поводок для кішок.

У кішок досить слабкі шийні м'язи - тому, якщо ви вирішили вигулювати свого вихованця на повідку, нашийник не підійде. Сильне навантаження на шию може сильно травмувати тварину. Тому треба придбати шлею, що представляє собою по суті два нашийника, з'єднаних між собою. Але розібратися, як одягти на тварину цю конструкцію, часом буває непросто.
Інструкція
1
Шлеї для котів можуть бути різної конфігурації. Найчастіше вони мають дві застібки - на животі і на шиї - і кільце або карабін для кріплення повідця. У хороших шлеек довжина ременів регулюється, що дозволять «підігнати» її точно за розміром.
2
Для того, щоб зрозуміти, як одягти на кішку цю «збрую», орієнтуйтеся на становище кріплення для повідця. Врешті він повинен знаходитися на спині, між лопаток тварини.
3
Замкнутий кільце невеликого розміру - це нашийник. Акуратно просуньте в нього голову тварини і розгорніть так, щоб кріплення для карабіна розташовувалося на холці. На горлі при цьому виявиться з'єднує перемичка. Відрегулюйте розмір нашийника - так, щоб між кільцем і горлом кота можна було просунути палець. В такому випадку шлейка не заважатиме тварині дихати, але водночас він не зможе з неї вислизнути.
4
По черзі протягнете лапу кота в бічні кільця конструкції і застебніть перемичку на грудях у тварини. Налаштуйте довжину ремінців - шлейка повинна сидіти досить щільно, але не завдавати фізичного дискомфорту. «Зазор» між ремінцями і тілом кота повинен бути таким, щоб в нього проходили вже два пальці.
5
Не поспішайте пристібати поводок - дайте тварині звикнути до його нової амуніції і змиритися з нею. Швидше за все, ваш вихованець спочатку протестуватиме і намагатися стягнути з себе шлею, хоча деякі коти ставляться до них дуже спокійно. Якщо тварина нервується, постарайтеся заспокоїти його, розважити, почастуєте чимось смачненьким. І не затягуйте перший сеанс перебування в шлеї надовго - як тільки кіт перестане нервувати і розслабиться, зніміть з нього «збрую».
6
Після того, як тварина звикне до шлейки, можна пристебнути до неї повідець. Він може бути бавовняним або нейлоновим, можна використовувати і повідці-рулетки, призначені для маленьких собак. Оптимальна довжина - 2-3 метра.
Зверніть увагу
Перші досліди з прогулянками на повідку треба проводити в тихому місці, без собак і великої кількості людей. Не намагайтеся тягнути кота за собою - змиріться з тим, що напрямок прогулянки вибиратиме він, в не ви. Намагайтеся, щоб повідок не натягався до межі, інакше тварина, відчувши натяг, просто ляже на землю і відмовиться рухатися далі.