Як визначити фазу сну.

Щоб відновити ресурси організму, витрачені за час неспання, людина повинна спати. Сон складається з двох фаз. Умовно їх можна назвати безпосередньо фазою сну і фазою неспання. За цей час відбувається відновлення витрачених організмом ресурсів.
Інструкція
1
Проведіть експеримент. У всіх є період, коли людина обов'язково повинна спати. Тривалість цього часу індивідуальна, варіюється в межах 2-4 годин. Коли сон доводиться на потрібні організму обов'язкові години сну, ви висипаєтеся.
2
Привчіть себе вставати в певний час. Як варіант, скористайтеся будильником з вбудованим радіоприймачем і настінними годинниками, які повісьте навпроти ліжка. Дзвінок встановлюєте на годину раніше, ніж вам потрібно прокинутися. При спрацьовуванні автоматично включиться радіо. Гучність поставте мінімальну, ви почуєте трансляцію крізь сон.
3
Повторіть на наступний день підйом на годину раніше попереднього пробудження. Визначити потрібний діапазон часу виглядає так. Ви спите, задзвонить будильник, починає грати музика, гучність дуже мала і ви все ще перебуваєте в сонному стані. Активна фаза сну тривати хвилин 5-10, дуже мало, в ній крізь сон чути музику, якщо ви прокинетеся, подивіться на годинник і спробуйте запам'ятати час. Продовжуйте спати, далі настане фаза глибокого сну. Але музику будильника ви все одно будете чути крізь сон. Але незабаром цей звук стане виразніше. Як результат, ви не зможете більше спати і встанете.
4
Дивіться періодично на годинник і фіксуйте ваші фази сну за часом. Проводите цей експеримент протягом 10-20 діб і ви точно будете знати, коли вам лягати спати, щоб висипатися.
5
Спробуйте вирахувати фазу сну ще й так. Відмовтеся на 10-14 діб від будильників, соціальних заходів та інших факторів, які змушують засинати і прокидатися не колись хочеться, а коли це потрібно в силу тих чи інших причин. За цей період часу у вас виробиться індивідуальний ритм сну, який і буде для вас оптимальним.
6
Зверніться в сомнологічний центр. Або в будь-яку клініку, де вам влаштують цілодобовий моніторинг ЕЕГ. Виділіть пару тижнів, вільних від роботи, спілкування з друзями і так далі. За результатами даних ЕЕГ, інших показників вчені зроблять висновки, скільки часу займає ваш сонний цикл від поверхневого до парадоксального сну. І скільки періодів вам необхідно, щоб повністю відновити сили.
На тлумаченні сновидінь спеціалізувалися ще представники древніх цивілізацій. Давньогрецькі жерці вміли на підставі снів передбачити майбутні в житті людини важливі події, а часто уві сні отримували відповідь на свої питання, звернені до богів. Досвід більшості народів зібраний в сучасних сонниках, однак різні джерела дають суперечливі пояснення одного і того ж сну . Психологи ж радять зовсім не прислухатися до поради сонників, а звернутися до внутрішнього голосу.
Інструкція
1
Той факт, що сонники дають різні тлумачення одного і того ж сну , дає привід сумніватися в достовірності інформації, яку підносять тлумачі. Багаторічні дослідження сновидінь, проведені професійними психологами, дали можливість підійти до значення картин, побачених вночі, з іншого боку. Для того щоб пояснити той чи інший сон, фахівці в області людської підсвідомості рекомендують звернути увагу на наступні моменти: Головне в цьому питанні - це емоції і відчуття під час сну . Наприклад, відчуття незручності чи сорому обіцяє найчастіше якісь клопоти, малоприємні події. У той же час, якщо сплячого супроводжували радість, відчуття щастя, то прийдешнє, швидше за все, принесе йому масу позитивних моментів.
2
Зверніть увагу на колірну гамму, а також чіткість образів. Вважається, що інформацію несуть тільки ті предмети або явища, які у сні були добре видні або чутні.
3
Заведіть щоденник снів, в якому фіксуйте всі побачені сновидіння, а потім спробуйте співвіднести їх з подіями реальності. Таким чином, буде складено індивідуальний сонник, який буде набагато більш достовірним, ніж тлумачі древніх єгиптян.
4
Не намагайтеся обов'язково зрозуміти, що ж означає побачений у сні вибух або якесь інше неприємна подія. Психологи відзначають, що найчастіше кошмари зовсім не пророкують страшних подій, а елементарно є реакцією мозку на стреси, отримані протягом дня. Перероблена інформація трансформується в шокові ситуації, переживаючи які у сні, людина адаптується до подій реальності.
5
Звертаючись до своїх сну м, не випускайте з уваги і те, що в фазі повільного сну людський мозок сприймає і відображає у вигляді сновидінь інформацію, що надходить через органи сприйняття: звуки, запахи, дотики. Наприклад, якщо людина спить в кімнаті, де дуже жарко, йому може наснитися пустеля, палюче сонце і спрага. Причому цей сон абсолютно нічого не означатиме.