Як відрегулювати фари на Пріорі. Як насторіть світло на Пріорі.

Неправильно відрегульовані передні фари автомобіля - це реальна загроза безпеці руху в темний час доби. Вони не тільки погано освітлюють проїжджу частину, а ще й «засліплюють» водіїв, що рухаються по зустрічній смузі. Особливо це стосується автомобілів з ксеноновими фарами, до яких можна віднести і Ладу Пріора. Щоб не створювати аварійних ситуацій і не шкодити іншим учасникам руху, необхідно своєчасно, а головне правильно проводити регулювання фар.
Вам знадобиться
  • - манометр;
  • - шматок фанери;
  • - шестигранний ключ на «6»
Інструкція
1
Для початку поставте свою Пріору на рівну площадку на відстані 5 метрів від гладкої стіни. Залийте повний бак бензину і за допомогою манометра перевірте тиск в шинах. Якщо воно буде відхилятися від норми - обов'язково відрегулюйте його до номінального. Огляньте фари і при необхідності гарненько отмойте їх від забруднень. Після цього включіть світло і подивіться, чи всі лампочки працюють. Якщо ні - замініть їх новими.
2
Коли все підготовлено і перевірено, можете переходити до регулювання. Переведіть важіль регулятора ширини освітлення фар у положення «0». Воно відповідає навантаженню автомобіля тільки з водієм. Увімкніть фари і покачайте машину з боку в бік. Це дозволить всім деталям підвіски прийняти природне положення. Попросіть людину, що має приблизно ваша вага, сісти за кермо автомобіля.
3
Тепер починайте малювати на стіні спеціальну розмітку для регулювання. Накресліть на стіні осьову лінію таким чином, щоб відстань від центрів фар до неї було однаковим. Після цього знайдіть центри кожної з фар, відзначте їх на стіні точками і проведіть через них 2 вертикальні лінії. Між ними намалюйте пряму лінію і позначте її як А. Паралельно їй внизу на відстанях 12 і 22 сантиметри нижче ще 2 лінії.
4
Увімкніть ближнє світло і закрийте одну з них фанерою. Верхня межа світлового плями фари повинна збігтися з середньою горизонтальною лінією Б. Кордони світлових плям протитуманних фар повинні знаходитися на лінії В.
5
Простежте, щоб точки перетину горизонтального і похилого ділянок кордону світлових плям (місце зламу світлового пучка) збігалися з вертикальною лінією, проведеної через точку, відповідну центру фари. Якщо є якісь неточності, зробіть регулювання їх положення по вертикалі і горизонталі, підкрутивши гвинти, що знаходяться під капотом автомобіля шестигранним ключем «6».
Зверніть увагу
Якщо ви не хочете робити регулювання фар самостійно або невпевнені, що зробите її як треба - зверніться на станцію техобслуговування. Фахівці допоможуть вам відрегулювати фари максимально точно і правильно. Регулювання фар необхідно проводити на спорядженому автомобілі з повним баком бензину, запасним колесом і набором інструментів.
На більшості автомобілів регулювання світла фар проводиться двома гвинтами: по вертикалі і по горизонталі. У більш сучасних моделях встановлюються гидрокорректор, що дозволяють проводити регулювання нахилу променя фари безпосередньо з водійського місця.
Вам знадобиться
  • - горизонтальна площадка з вертикальною стінкою;
  • - крейда;
  • - рулетка;
  • - викрутка або гайковий ключ.
Інструкція
1
Щоб точніше провести регулювання фар, виберіть рівну горизонтальну площадку перед суцільний вертикальною стіною. Зазвичай для цих цілей використовують гаражні ворота, пофарбовані в темні тони. На них потім крейдою шикуються необхідні лінії.
2
Встановіть автомобіль строго перпендикулярно стіні на відстані 5 м, рахуючи від фар. Використовуючи світлий час доби, нанесіть на стіні крейдою необхідні для регулювання лінії.
3
По-перше, це горизонтальна лінія «1», яка наноситься на відстані від землі (h), що дорівнює висоті від землі до центру розсіювача фари вашого автомобіля. Зазвичай на поверхні фари ця середина отмечена.В відповідно до поздовжньої лінією автомобіля проведіть горизонтальну лінію «О».
4
Вичертите нижче другу горизонтальну лінію «2». Її відстань від лінії «1» розраховується за коефіцієнтом. Під капотом у сучасних машин розміщена наклейка або табличка зі схемою регулювання фар і число в процентах. Якщо, наприклад, ви поставили автомобіль в 10 метрах від стіни, а на табличці вказано число 1.2%, то в сантиметрах це виражатиметься в 12 см. В даному випадку лінія «2» проходитиме на відстані 65 мм нижче «1».
5
На вибудуваної лінії «2» відзначте дві точки Е1 і Е2 - це центри фар. Відстань між цими точками повинно бути рівним істинному відстані між центрами фар і симетричним щодо осі «О».
6
Дочекавшись темного часу доби, включайте ближнє світло фар і приступайте до регулювань. Якщо є коректор, встановіть його ручку в положення «О» і приступайте виводити промені як на малюнку. У разі без коректора, озброюйтеся викруткою. На кожній фарі маються два гвинти. Обертаючи їх вліво-вправо, домагайтеся необхідного розміщення світлового потоку по таблиці.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=8UpwEpHh_OA
Зверніть увагу
Під час регулювань автомобіль повинен бути повністю заправлений пальним, оснащений запаскою та інструментом. На задньому сидінні повинен бути покладений вантаж, відповідний середньому вазі двох пасажирів.
Корисна порада
У більшості сучасних моделей регулювання дальнього світла не потрібно і встановлюється автоматично.