Як обшити карниз. Як обробити звіси даху.

Після будівництва покрівельної конструкції і настилу покриття саме час зайнятися обшивкою карниза (коробки). Від того, як і яким матеріалом будуть обшиті звиси даху, багато в чому залежить вигляд всього будинку і якість вентиляції підпокрівельного простору.
Вам знадобиться
  • - вагонка або обрізна дошка;
  • - металеві куточки і пластини;
  • - шуруповерт;
  • - шурупи;
  • - ножівка;
  • - мотузка.
Інструкція
1
Провести підготовку до обшивки карниза необхідно на етапі настилу обрешітки, після монтажу крокв. Відпиляєте їх кінці точно в одну лінію, яка має йти паралельно стіні будинку. Якщо ширина коробки, яка обшивається дошками паралельно стіні, буде різнитися за її кінців, це зіпсує зовнішній вигляд всієї верхньої частини будови.
2
Зазвичай крокви відпилюються вертикально, а торцева частина зашивається подібно коробці. Після надпила крокв щодо сформованої лінії настилається перший лист OSB або дерев'яна дошка обрешітки.
3
Зовнішнє утеплення стін будинку виробляєте перед підшивкою звисів даху. Це особливо стосується коробки, яка зашивається горизонтально, а не за прямими кроквах. В іншому випадку верхня частина стіни залишиться неутепленої, і доведеться відривати дошку біля стіни, щоб підкласти туди утеплювач. Однак у цьому випадку утеплення буде вироблено неякісно, що призведе до значних тепловтрат. Тому підходьте обшивкою до вже утепленій стіні.
4
Вибираючи для підшивки дерев'яну вагонку, зверніть увагу на її якість. Це дуже важливо, оскільки, перебуваючи на вулиці, вона буде постійно піддаватися капризам погоди. Матеріал повинен бути ні занадто сухим і ні дуже вологим. Найкраще вибирати вагонку, що не менше місяця зберігалася на відкритому повітрі.
5
Віддаючи перевагу для обшивки обрізну дошку товщиною від 1,5 до 2 см, ви забезпечите рівномірність проникнення повітря по периметру даху, що послужить для вентиляції підпокрівельного простору: зазор між дошками при набиванні становить 1-1,5 см. А при використанні вагонки через кожні 1,5 м потрібно врізати вентиляційні решітки. Також можна застосовувати пластик або інший матеріал, яким оброблений будинок.
6
Найбільш поширені два типи конструкції підшивки. Перший варіант - підшивка під тим же кутом, під яким виконаний скат даху, тобто прямо по кроквах. Він найбільш підходить для даху з невеликим ухилом. Обрізну дошку або вагонку в даному випадку набивають прямо на крокви, паралельно стіні. Важливо, щоб низ крокв утворював рівну площину.
7
Щоб вирівняти її, збоку крокв прикрутите на шурупи відрізки дощок шириною не менше 10 см і товщиною не менше 4 см. Виставивши і прикрутивши першу і останню дошку, натягніть нитку і прикрутіть всі інші відрізки. У разі якщо два ската даху сходяться на кутах, кріпите дошки до кутовий крокві з обох сторін.
8
Другий варіант - створення горизонтальної коробки від краю крокв до стіни. З товстої дошки виконайте каркас для підшивки обраного матеріалу. Один край прикріпіть до нижньої частини крокв, інший - до додаткової дошці, яка кріпиться на місці підходу крокв до стіни. На кутах, де один до одного підходять схили даху, поставте дошку плазом, але не на ребро. Стик повинен пройти від кута, в якому сходяться дві стіни, до кута, де сходяться два ската даху. Так буде утворена жорстка конструкція, не залежна від стіни. Для кріплень найкраще використовувати металеві куточки і пластини.
9
Щоб дошка або вагонка, використовувані при обшивці, надійно трималися, вкручуйте в кожному місці кріплення по два або три шурупа. Деревні матеріали повинні бути з двох сторін оброблені антисептиком. Спочатку проведіть їх обробку до прибивання, а потім - після монтажу. Не забудьте при набиванні вагонки встановити в коробку вентиляційні решітки.