Як зупинити печію.

Печія - це досить поширена проблема, яка здатна не тільки погіршити якість життя, але і привести до серйозних наслідків. Це відчуття дискомфорту поширюється від надчеревній ділянці догори. Як правило, печія проявляється періодично, але її можна зупинити, а також зменшити частоту виникнення.
Вам знадобиться
  • - жувальна гумка;
  • - продукти, багаті клітковиною;
  • - вода;
  • - антациди;
  • - харчова сода ;
  • - лимон;
  • - вугільний порошок.
Інструкція
1
Після прийому їжі пожуйте жувальну гумку (без перцевої м'яти). Така процедура простимулює виділення слини (бікарбонат нейтралізує кислоту), а також активізує перистальтику. Збагатите свій раціон продуктами, багатими клітковиною (злаковими, горіхами, бобовими, насінням, овочами та фруктами).
2
Виключіть зі списку споживаних напоїв цитрусовий і томатний соки (вони дратівливо впливають на стравохід), газовану воду (провокує підйом кислоти), кава, колу та алкогольні напої. Візьміть за правило після прийому їжі випивати склянку води: це посприяє розбавленню шлункових кислот та їх змиванню в шлунок.
3
Уникайте жирної їжі, оскільки вона залишається в шлунково-кишковому тракті довше, ніж інша. Також не вживайте занадто багато їжі: великі порції їжі, що потрапляють в шлунок, збільшують ймовірність виникнення печії. Краще збільшити частоту прийому їжі до чотирьох або п'яти разів.
4
Протягом найближчих двох-трьох годин після прийому їжі не приймайте горизонтальне положення, оскільки це посприяло б просуванню шлункової кислоти в напрямку НСС. Якщо ж у цей період сидіти або стояти, сила тяжіння буде працювати на вас, тобто вона буде допомагати вмісту шлунка залишатися так, де це необхідно.
5
Для нейтралізації кислоти шлункового соку приймайте антациди, що містять магній, алюміній і кальцій: вони абсолютно безпечні (їх вживати можна навіть вагітним). Неефективними вважаються антациди, у складі яких присутній фосфат.
6
Зупинити печію можна за допомогою особливого розчину. Для його приготування розбавте в склянці теплої води щіпку харчової соди і додайте туди кілька крапель лимонного соку. Добре перемішайте компоненти і випийте розчин.
7
Ефективний засіб від печії - вугільний порошок. Випийте його, запивши достатньою кількістю води, і від докучаючої проблеми не залишиться і сліду.
Зверніть увагу
Не вживайте продукти, що містять ароматизатори, барвники та регулятори кислотності: ці речовини подразнюють слизову шлунка, що призводить до печії.
Корисна порада
Від печії позбутися допоможе столова мінеральна вода.