Як визначити флюс. Як прибрати флюс в домашніх умовах.

Периостит - це запалення окістя. У народі це захворювання називають флюсом. Періостіти притаманні певні ознаки, за допомогою яких це запальне захворювання відрізнити можна від інших.
Вам знадобиться
  • - стоматологічні інструменти:
  • - рентгенівський знімок.
Інструкція
1
На ранніх стадіях периостит проявляється у вигляді ниючий зубного болю. На яснах біля зуба різко з'являється тверде хворобливе ущільнення. Припухлість стає вираженою: вона поширюється на м'які тканини обличчя.
2
Залежно від того, де розташований зуб, набрякають губи, нижню повіку, щока або крило носа. До того ж, підвищується температура тіла - це відповідна реакція організму на інфекцію, що поширюється з кореневих каналів хворого зуба під окістя.
3
В окістя спрямовуються захисні клітини крові - лейкоцити, які розпадаються, утворюючи гнійну масу. Гній відшаровує окістя, що викликає запалення навколишніх тканин і припухлість.
4
Через два-три дні слизова оболонка ясен стоншується, біль значно зменшується, а після виходу гною і зовсім припиняється. Одночасно з цим відбувається утворення захисного шару, що і пояснює потовщення слизової оболонки після ліквідації запалення.
5
Флюс може бути хронічним або гострим. Периостит в гострій стадії - це серозне запалення окістя. Пальпація супроводжується сильним болем.
6
Без своєчасного лікування серозне запалення перейде в гнійне. З періодонта гнійнийексудат проникне під окістя. Температура тіла при гострому флюсі може піднятися до 38,5 градусів.
7
Хронічний періостит являє собою уповільнене запалення окістя. Кость в області ураженого зуба потовщується. На знімку рентгенівському в області окістя можна розгледіти шаруваті нарости, які чергуються з вогнищами розробці.
Зверніть увагу
Запущений флюс може призвести до зараження крові. Крім того, інфекція може потрапити в головний мозок і посприяти розвитку менінгіту або запалення оболонок мозку.
Корисна порада
Як правило, лікування періоститу полягає у видаленні хворого зуба та супутньої терапії.