Як визначити цвіль. Як виявити грибок в будинку.

Цвіль - це мікроскопічні гриби, що утворюють нальоти на органічних речовинах, що псують їжу і житло людини. Деякі види цвілі корисні, інші нейтральні, а деякі ж вкрай шкідливі для людей. Тому необхідно розрізняти види цвілі.
Інструкція
1
Різнокольорові плями цвілі можуть виникнути практично де завгодно. На ягоді полуниці або в банку варення, витягнуті з шафи, виявити її досить просто - достатньо взяти в руки заражений предмет. Однак ви можете і не підозрювати про те, що у вас з'явився такий сусід. Напевно у вас в будинку є важкі меблі, яку ви вважаєте за краще не зрушувати під час прибирання. Загляньте під неї - напевно там оселився пліснявий гриб. Для того щоб визначити рід цвілі, необхідно звернути увагу на її колір, зовнішня будова і місце зростання. При цьому слід враховувати, що протягом життєвого циклу цвілі її колір може змінюватися.
2
Аспергилл (Aspergillus) - рід недосконалих грибів, який широко поширений і виростає на різних субстратах. Придивіться до грибу, і ви побачите широко розгалужений міцелій (грибниця, вегетативне тіло гриба у вигляді тонких ниток), місцями утворює повітряні нитки. Спочатку колонія аспергилл білого кольору, проте у міру дозрівання суперечка його забарвлення змінюється. Поширений повсюдно. Чорний наліт на стінах, цвіль на хлібі і сирі - це всі представники даного роду. Багато видів аспергилл небезпечні для людини, викликають різні захворювання і токсикози. Деякі види використовуються в промисловості для виробництва фарб, чорнила і деяких лікарських препаратів.
3
Рід пеницилл (Penicillium) - найбільш часто зустрічаються цвілеві гриби. Їх природне середовище проживання - грунт. Як і у аспергилл, його міцелій багатоклітинний і розгалужених. Для пеницилла характерна яскраве забарвлення колоній - блакитна, рожева, оранжева. Зверніть увагу, пофарбував Чи пліснявий гриб навколишнє середовище. Це явно буде свідчити про те, що ваша цвіль відноситься саме до даного роду. Саме з цього цвілевих грибів був отриманий пеніцилін, а потім і ще ряд антибіотиків. Використовується він і при виробництві сирів. Однак деякі види пеницилла, що мешкають в тропічному кліматі, можуть бути небезпечні для людини.
4
Мукор (Mucor) широко поширений у верхньому шарі грунту. Може також розвиватися на рослинних рештках або органічному субстраті. Колонії роду мукор білого, бежевого або світло-сірого кольору. Старі цвілеві гриби, як правило, мають більш темне забарвлення. Деякі види мукора здатні викликати хвороби, інші ж, навпаки, використовуються для виробництва антибіотиків.
5
Досить часто можна зустріти і рід кладоспориум (Cladosporium). Зверніть увагу на зовнішній вигляд цвілі. Її тіло схоже на мініатюрні деревця світло-оливкового кольору. Зазвичай ці гриби паразитують на рослинах. Можуть проростати на зернових злаках, особливо, якщо ті зберігаються при підвищеній вологості. Крім шкоди садовим культурам, може цей гриб виростати і на паливі - гасі, креазоте, різних змащеннях, дизельному паливі, викликаючи руйнування цих речовин. Деякі види кладоспоріум селяться в квартирах, викликаючи в проживаючих там людей алергію і астму.
6
Пліснява роду ботрітіс (Botrytis) ви могли бачити на зіпсувалися фруктах. Виглядає ця цвіль як рясний пухнастий сірий наліт. Саме завдяки зовнішньому вигляду гриба поразку отримало назву «сіра гниль». Гриби з роду ботрітіс завдають величезної шкоди сільському господарству.