Як очистити ланцюжок. дивитися безкоштовно Як очистити срібний ланцюжок.

У тих, хто носить ланцюжки, рано чи пізно виникає питання про те, як їх чистити. Існують різноманітні засоби, що дозволяють повернути ланцюжку первинний зовнішній вигляд, застосування яких залежить від того, з якого матеріалу виконано ювелірний виріб.
Вам знадобиться
  • - горілка;
  • - нашатирний спирт;
  • - сода;
  • - зубна паста;
  • - миючий засіб.
Інструкція
1
Чистка ланцюжки з золота найбільш проста, так як цей матеріал не окислюється. Для того щоб розчинилися всі частинки бруду, що забивають ланки ланцюга, налийте в скляний посуд трохи горілки або спирту і змішайте їх з чайною ложкою будь-якого миючого засобу. Рідини повинно вийти така кількість, щоб вона повністю покривала занурену в неї ланцюжок. Виріб залишається в спирті не менше ніж на кілька годин, а краще всього на ніч.
2
Вранці дістаньте ланцюжок, протріть її щіткою і промийте у великій кількості води. Золото придбає первозданний блиск, а всі забруднення зникнуть.
3
Набагато частіше доводиться чистити срібло, воно змінює колір і стає непривабливим на вигляд. Почистити срібний ланцюжок можна кількома способами.
4
Візьміть звичайну зубну пасту і нанесіть її на ланцюг. Після такої чистки срібло придбає колишній блиск, важливо лише ретельно промити кожна ланка, інакше від пасти може залишитися білий наліт.
5
М'який спосіб очищення срібла - це його кип'ятіння в картопляному крохмалі. Для цього злийте воду, в якій варилася картопля, покладіть в неї ланцюжок і на маленькому вогні кип'ятіть чверть години.
6
Ще один варіант - це занурити ланцюжок на 15 хвилин у воду з додаванням мила і краплі нашатирного спирту. Пари аміаку мають їдкий запах, тому витримувати прикраса найкраще в герметично закритому посуді.
7
Почистити ланцюжок з нержавійки можна за допомогою соди. Для цього нанесіть харчову соду на вологу зубну щітку і ретельно протріть всі ланки, після чого промийте ланцюжок під водою.
Зверніть увагу
У ювелірному салоні можна придбати готові засоби для чищення прикрас, що істотно спрощує процес. Для того щоб очистити ланцюжок, необхідно лише занурити її в готовий розчин, і через деякий час вона стане чистою.
Корисна порада
Іноді можна знайти рекомендації про те, що срібло чиститься за допомогою зубного порошку. Але такий спосіб може залишити на прикрасі дрібні подряпини.