Як зберігати паперові фотографії.

Фотозйомка - це один з найпопулярніших способів збереження пам'ятних моментів життя протягом тривалого часу. Все частіше сучасні люди використовують для зберігання фотографій самі різні цифрові носії. А як же бути зі старими паперовими знімками, стан яких з часом сильно погіршується? Продовжити життя таким фотографіям можна, якщо правильно їх зберігати.
Інструкція
1
Використовуйте для зберігання паперового фотографій тільки спеціально призначені для цього альбоми, виготовлені з безкислотного архівної паперу. У її складі присутній карбонат кальцію, здатний захистити фотографії від факторів зовнішнього середовища. Виготовлені такі альбоми з 100% -ною целюлози, без додавання деревних волокон. На них, як правило, присутня позначка «Acid-Free», що позначає відсутність в їх складі кислоти, або «Archival», що говорить про те, що призначені вони спеціально для зберігання паперового фотографій.
2
Перш ніж розкласти фотографії за альбомами, видаліть з них все, що до них приєднано: наклейки, затискачі, скріпки. Всі ці предмети при тривалому зіткненні зі знімками можуть завдати їм великої шкоди.
3
На звороті кожної фотографії вкажіть дату знімка, подія, яке він зображує, а також присутніх на ньому людей. Для цього покладіть фото на рівну тверду поверхню і дуже акуратно, без натиску зробіть на ньому напис. Використовуйте тільки м'який простий олівець або чорний маркер. За допомогою пластикових або картонних роздільників ви можете відсортувати фотографії по групах: «Сім'я», «Друзі», «Робота» і т.п.
4
Якщо ви не хочете зберігати паперові фотографії в альбомах, скористайтеся для цього пластиковими конвертами, файлами або звичайними картонними коробками. Тільки зверніть увагу на те, щоб у складі їх не було разлагающегося з часом ПВХ. Між фотографіями прокладете листи безкислотним паперу або картон.
5
Альбоми і коробки з паперовими фотографіями зберігайте в приміщеннях з відсутністю підвищеної вологості, різких перепадів температур і попаданням прямих сонячних променів. У місцях, де контроль за вологістю і температурою відсутня зовсім, наприклад, в підвалі, на горищі або в гаражі, зберігати паперові фотографії також не рекомендується.