Як утеплити дах. Як утеплювати мансардний дах.

Дах - невід'ємна частина будь-якого будинку. Вона повинна бути міцною і надійною, зберігати тепло і охороняти житло від непотрібної вологи. Тому дуже важливо не тільки правильно звести дах, але і добре її утеплити.
Інструкція
1
Для утеплення даху ви можете використовувати такі сучасні матеріали, як жорсткі скловолокнисті, мінераловатні і пінополістирольні плити, пінобетон або спінене скло. Всі вони мають різну ступінь теплопровідності, водопоглинання, паронепроникності та екологічності.
2
Найбільш затребуваним утеплювачем для даху є плита з мінеральної вати. Цей матеріал здатний витримувати температуру понад 1000 градусів, тому фактично він не схильний до горіння. Мінераловатна плита відрізняється від інших утеплювачів досить низьку теплопровідність і водопоглещеніем. Крім цього, вона практично не піддається деформації і відмінно захищає будинок зайвого шуму ззовні. Такі плити легко укладаються і відмінно стикуються між собою.
3
Утеплювати плоский дах будинку ви можете як зовнішнім, так і внутрішнім методом, в один шар або в два. Зовнішній спосіб набагато простіше у виконанні. Але вибравши його, вам необхідно буде точно визначити, чи витримає несуча конструкція будинку вага покрівельних та теплоізоляційних матеріалів.
4
Для утеплення неплоскою даху, наприклад, скатної або мансардній, вам необхідно буде скористатися іншою технологією. При утепленні ската між теплоізоляційним матеріалом і покрівельним покриттям обов'язково залиште повітряний прошарок. Подбайте і про наявність пароізоляційного шару, необхідного для запобігання даху від пара, що проникає зсередини будинку. Нерідко він вже буває вбудований в утеплювач. При відсутності ж цього шару вам доведеться монтувати його окремо.
5
Найчастіше теплоізоляційний шар укладають або між кроквами, або на них. Але якщо вам необхідно утеплити дах вже готового будинку, теплоізоляцію доведеться встановлювати тільки під кроквами. Для утеплення мансардного даху укладайте плити теплоізоляційного матеріалу на похилі поверхні між напрямними, що йдуть від основи покрівлі до коника.
6
При наявності в конструкції будинку горища, що не використовується в якості житлового приміщення, утеплите лише його підлогу. Якщо ж горище використовується, обов'язково прокладете теплоізоляційний матеріал по схилах даху.
7
Якщо ви хочете, щоб ваш будинок був по-справжньому теплим, задумайтеся про утеплення не тільки його даху, але і стін, вікон, а також статі.