Як знайти клієнта.

Розширення клієнтської бази - основна діяльність торговельних представників, маркетологів. Успіх такого підприємства залежить від правильного вибору потенційних клієнтів, на яких і повинен бути витрачений максимум зусиль. Є кілька шляхів, традиційно застосовуваних в маркетингу.
Інструкція
1
Основні шляхи пошуку - це холодний і теплий контакт. Теплий контакт передбачає зустріч з людьми, коли-небудь вже входили до сфери вашого спілкування. Якщо це особисті продажу, то до теплого колі можна віднести родичів, друзів, знайомих і знайомих їх знайомих, колишніх клієнтів. Спочатку складається список всіх, кого ви коли-небудь знали, і кому ваша продукція чи послуга може бути цікава. Потім обдзвонюєте їх і призначаєте зустріч.
2
Холодний контакт передбачає контакт з клієнтом, якого ви особисто ніколи не бачили, з яким не спілкувалися, він холодно ставиться до того, що ви йому запропонуєте, але він готовий до покупки. Щоб знайти потенційних клієнтів по холодному колі, необхідно розташовувати базою даних підприємств, або телефонним довідником. Дії в цьому плані особливо не відрізняються від дій з теплим колом: ви телефонуєте, отримуєте згоду на зустріч і проведення презентації. Крім телефонного дзвінка, можливі особисті контакти без попередньої домовленості. В цьому випадку, необхідно подолати деякий опір секретаря, а пройшовши в директорський кабінет, привернути увагу керівника до себе і викликати інтерес.
3
При особистій зустрічі важливо бути охайним, зібраним, доброзичливим, тактовним, акуратно з'ясовувати потреби клієнта і будувати на них свою аргументацію. Важливо створити в голові клієнта картинку вигод, які він може отримати, скориставшись вашими послугами/товарами. У разі успішного завершення операції дуже важливо післяпродажне обслуговування, щоб у клієнта не виникло негативних переживань з приводу вашої продукції. Це також дасть можливість постійно нагадувати клієнту про себе, розповідаючи йому про акції, які у вас проходять.
У будь-якому бізнесі найголовніше - не товар, а споживач і вміння власника бізнесу працювати з ним. І найголовніше - вміти виявити і знайти замовника, якому дійсно потрібні ваші послуги, а після цього - залучити його до вас і зробити постійним покупцем. Є безліч способів, якими можна знайти замовника, всі вони різняться за витратами, але можна виділити найбільш ефективні, які дають максимум віддачі за короткий термін.
Вам знадобиться
  • - бюджет на рекламу
  • - штат співробітників
Інструкція
1
Рекламуйте свою діяльність в залежності від вашої цільової аудиторії. Визначте для себе, як виглядає ваш клієнт? Де він працює, чим він займається? Де і як любить проводити вільний час? Ваша реклама повинна супроводжувати його всюди, де б він не знаходився, при цьому вона повинна міняти форму подачі і залежати від обстановки. Вона не повинна бути понад нав'язливою, вона повинна вписуватися в атмосферу подачі і в той же час повинна привертати до себе увагу.
2
Здійснюйте холодні дзвінки. Багато компаній нехтують цим видом залучення замовників, вважаючи це нижче їх рівня, і дарма. Багато клієнтів ні за що не звернуть увагу на барвистий плакат - вони вже звикли до них, але якщо їм напряму пропонують будь-яку послугу або товар, причому не явно продають, а просто ненав'язливо запитують, чи не потрібен їм той чи інший товар, результат може бути значітелен.Главное - продавати послугу не з перших кроків, а після входження в довіру замовника - досить показати йому свій професіоналізм, а після, коли він довірятиме його думку, можна буде продавати йому конкретну послугу, а точніше, свою.
Зверніть увагу
Ні в якому разі не набридайте однієї і тієї ж компанії частими дзвінками - досить дзвонити раз на місяць в разі отримання нечіткого відмови.
Корисна порада
Використовуйте холодні дзвінки якнайчастіше.